کاهش تمایل دانشجویان
به تحصیل در دانشگاه‌های آسیایی


دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۴ مرداد ۱۳۹۵


کاهش تمایل دانشجویان
به تحصیل در دانشگاه‌های آسیایی


کاهش تمایل دانشجویان
به تحصیل در دانشگاه‌های آسیایی

مسئول دبیرخانه نهاد رهبری در امور دانشگاههای ایرانی خارج از کشور از کاهش دانشجویان ایرانی در کشورهای مالزی، هند، تاجیکستان و ارمنستان که درگذشته جزء کشورهای پر متقاضی بودند خبر داد.

حجت‌الاسلام محمد مرتضوی گفت:
وضعیت تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج کشور با یکی و دو سال گذشته تفاوت کرده است در سالهای قبل بیشترین دانشجویان ما در کشورهای مالزی، هند، تاجیکستان و ارمنستان حضور داشتند اما در حال حاضر تعداد این دانشجویان در این کشورها کاهش‌ یافته است.

وی افزود: در حال حاضر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج کشور بیشتر در کشورهای آمریکا و کانادا حضور دارند و بعدازاین دو کشور بیشتر دانشجویان در اروپا حضور دارند.
مسئول دبیرخانه نهاد رهبری در امور دانشگاههای ایرانی خارج از کشور به دلایل کاهش دانشجو در کشورهای مالزی، هند، تاجیکستان و ارمنستان اشاره کرد و افزود:
با گشایشی که در دانشگاههای کشور به وجود آمده است، تعداد دانشجویان برای تحصیل در خارج کشور حداقل در مقطع کارشناسی کاهش‌ یافته است و عامل دیگر استانداردهایی است که برخی دانشگاههای خارج کشور ندارند و دانشجو بعد از تحصیل و بازگشت به کشور در ارزیابی مدرک دچار مشکل می‌شود. این عوامل باعث شده تعداد دانشجویان ایرانی در کشورهایی که عنوان شد کاهش یابد.
وی همچنین در خصوص دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز گفت: آمار دقیقی از تعداد دانشجویان ایرانی خارج کشور نداریم و علت آن نیز این مسأله است که تعدادی از این دانشجویان در لیست وزارت علوم، تعدادی در لیست وزارت خارجه و تعدادی در لیست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هستند اما درمجموع می‌توان گفت حدود ۸۰ الی ۱۰۰ هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای خارج از کشور تحصیل می‌کنند.
منبع: مهر

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *