کاهش آسیب‌های اجتماعی در گروی همکاری همه دستگاه‌هاست

دسته: آخرین مطالب , رویداد حقوقی
شنبه - 23 اردیبهشت 1396

بانک جامع مقالات حقوقی


کاهش آسیب‌های اجتماعی در گروی همکاری همه دستگاه‌هاست

محمد باقر الفت در نخستین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه جرم و آسیب‌های اجتماعی می‌توانند علت و معلوم هم باشند، اظهارکرد: انسان در برقراری ارتباط با همنوع ممکن است که دچار انحراف از ارزش‌ها شود .

الفت با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در کشور از زمان حمله مغول به کشور شتاب گرفته است، افزود: قوه‌قضاییه به تنهایی نمی‌تواند در زمینه آسیب‌های اجتماعی کارهای تاثیرگذار انجام دهد .

وی بیان کرد: پدیده جرم تاثیر مستقیمی در وقوع آسیب‌های اجتماعی دارد و آسیب‌های اجتماعی هم اثر مستقیمی در ارتکاب رفتارهای مجرمانه دارد .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه اضافه‌کرد: ایجاد حساسیت در بین مدیران کشور در زمینه آسیب‌های اجتماعی نخستین گام برای کاهش این آسیب‌هاست که این کار از پنج سال پیش آغاز شده است . در ادامه یوسف خدادادی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌کل استان اردبیل، گفت: آسیب‌های اجتماعی اموری هستند که نظم عمومی جامعه را به هم می‌زنند و هنجارهای جامعه را مخدوش می‌کنند .

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته از آسیب‌های اجتماعی غفلت شده است، ادامه داد: همین غفلت باعث شده که امروز آسیب‌های اجتماعی عمیق، وسیع و شایع شده باشد .

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل اضافه کرد: نخستین قدم در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی اصلاح سیستم اقتصادی کشور و جذب سرمایه‌گذار است؛ چراکه اقتصاد با آسیب ‌ های اجتماعی ارتباط مستقیمی دارد و استان اردبیل در زمینه جذب سرمایه‌گذار بسیار عقب مانده است . وی تصریح کرد: اصلاح سیستم آموزشی کشور، نقش خانواده، استفاده از نهادهای مدنی، نقش رسانه‌ها و به خصوص صدا و سیما و نقش نهادهای مذهبی در کاهش آسیب‌های اجتماعی انکار ناپذیر است .

منبع: حمایت


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *