چرائی مخفی ماندن علل فاجعه منا

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۵


چرائی مخفی ماندن علل فاجعه منا

نانواکناری:

چرائی مخفی ماندن علل فاجعه منا

%da%86%d8%b1%d8%a7%d8%a6%db%8c-%d9%85%d8%ae%d9%81%db%8c-%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%d9%86-%d8%b9%d9%84%d9%84

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت امور خارجه باید فاجعه منا را جدیت دنبال کند، گفت: متاسفانه عربستان با خرج دلارهای نفتی اجازه افشای حقیقت فاجعه منا نمی‌دهد.
ولی‌الله نانواکناری با ارزیابی عملکرد وزارت امور خارجه کشور در زمینه پیگیری فاجعه منا اظهار داشت: پس از فاجعه منا و با تأکیدات مقام معظم رهبری، وزارت امور خارجه به‌موقع ورود کرد و توانست با پیگیریها مستمر شهدای منا را به کشور منتقل کند.
نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اما انتظار داشتیم این جدیت ادامه پیدا کند و درنهایت گروه حقیقت‌یاب اسلامی ایجاد شود تا در صورت عمدی بودن فاجعه منا که احتمال آن بسیار قوی است، مسببین امر به سزای اعمالشان برسند.
وی گفت: از وزارت امور خارجه می‌خواهیم سریع‌تر دستهای پشت پرده فاجعه منا را افشا کند البته تا امروز عملکرد خوبی داشتند اما لازم است پیگیریها با سرعت بیشتری انجام شود.
این نماینده با بیان اینکه سازمان حج و اوقاف هم در زمینه فاجعه منا مسئول است، افزود: علاوه بر مسئولان داخلی، دولت سعودی نیز باید احساس مسئولیت کند اما با بی‌توجهی در این امر احتمال عمدی بودن فاجعه منا را تقویت می‌کنند که باید روی این مسئله بیش از گذشته کارکنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص پیگیری بین‌المللی فاجعه منا اظهار داشت: متاسفانه آل سعود با خرج دلارهای نفتی اجازه افشای حقایق را نمی‌دهد بااین‌حال وزارت امور خارجه نباید دست از تلاش بردارد و باید دلایل پشت پرده را رو کند. منبع: خانه ملت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *