پرچم اسرائیل در مصر به آتش کشیده شد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - 7 دی 1395


پرچم اسرائیل در مصر به آتش کشیده شد

پرچم اسرائیل در مصر به آتش کشیده شد

57318695%d9%be%d8%b1%da%86%d9%85-%d8%a7%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d8%a6%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%b5%d8%b1-%d8%a8%d9%87

شهروندان مصری ضمن به آتش کشیدن پرچم اسرائیل، از موضع کشورشان در شورای امنیت که پیش‌نویس قطعنامه محکومیت و توقف شهرک‌سازی را پس گرفته بود، انتقاد کردند.

شهروندان مصری روز یکشنبه در اعتراض به اقدام اخیر کشورشان در پس گرفتن پیش‌نویس قطعنامه توقف شهرک‌سازی از شورای امنیت، پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی مصر هم‌زمان با دعوت کمیته دفاع از آزادی مطبوعات موسوم به «حسینی ابو ضیف» به برگزاری تجمع اعتراضی و به آتش کشیدن پرچم اسرائیل، خیابان «عبد الخالق ثروت» را بستند.

این کمیته با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرده بود که «پس گرفته شدن پیش‌نویس قطعنامه توقف شهرک‌سازی در آستانه برگزاری جلسه رأی‌گیری شورای امنیت، اقدامی خفت‌بار است و اسراییل دشمن اول ملت مصر به شمار می‌رود.»

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، تظاهرات کنندگان همچنین شعارهایی در محکومیت رژیم صهیونیستی و در حمایت از فلسطین سر دادند و از موضع مصر در شورای امنیت که پیش‌نویس قطعنامه محکومیت و توقف شهرک‌سازی را پس گرفته بود، انتقاد نمودند.

مصر بنا به خواسته دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا و با اعمال فشارهای رژیم اسرائیل، خواهان تعویق در رأی‌گیری درباره قطعنامه ضد شهرک‌سازی رژیم اسراییل شده بود.

شورای امنیت سازمان ملل جمعه‌شب در اقدامی بی‌سابقه پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی چهار کشور مالزی، ونزوئلا، نیوزلند و سنگال در محکوم کردن شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی و درخواست برای توقف سریع آن را تصویب کرد. 14 عضو شورای امنیت به این قطعنامه رأی مثبت دادند و تنها آمریکا رأی ممتنع داد.

به‌موجب این قطعنامه، تمامی فعالیتهای شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطین اشغالی ازجمله قدس شرقی به‌موجب قوانین بین‌المللی اقدامی غیرقانونی است و مانعی اساسی بر سر راه تحقق صلح و سازش بر اساس راهکار تشکیل دو کشور است. منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *