پرداخت 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در کشور

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۴ اسفند ۱۳۹۵


پرداخت 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در کشور

سخنگوی دولت در شورای اداری مازندران اعلام کرد:

پرداخت 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در کشور

 

 

 

سخنگوی دولت گفت که تاکنون 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید برای خروج از رکود به واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی کشور پرداخت شده است.

محمدباقر نوبخت در نشست شورای اداری مازندران در ساری افزود: در مجموع حدود 20 هزار بنگاه اقتصادی در این سه بخش تسهیلات بسته رونق تولید را دریافت کرده‌اند. دولت سال جاری 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای به حرکت در آوردن چرخ بنگاههای اقتصادی در بخشهای صنعت، معدن و کشاورزی اختصاص داد و برای هر استان نیز سهمیه تعیین کرد. پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت با تشکیل کارگروههای ویژه در تمامی استانهای کشور از سه‌ماهه دوم سال آغاز شد که نتیجه آن حل مشکل نقدینگی بنگاههای اقتصادی فعال، بازگشت ظرفیتهای خالی مانده بنگاهها به تولید و هم‌چنین تکمیل طرحهای نیمه تمام اقتصادی و در نهایت کاهش نرخ بیکاری در کشور بوده است. معاون رئیس جمهوری هم‌چنین تزریق اعتبار به طرحهای نیمه تمام را یکی از اولویتهای دولت برای توسعه استانها دانست و گفت: دولت تاکنون در این بخش نیز به تعهداتش عمل کرده است.

تحقق 60 درصدی درآمدهای پیشبینی شده

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: دولت در حالی توانست به تعهدات خودش مطابق با برنامه عمل کند که به دلیل کاهش قیمت نفت تنها 60 درصد از درآمد پیش‌بینی شده‌اش در سال جاری محقق شد. نوبخت درآمد پیش‌بینی شده دولت برای سال جاری را حدود 294 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: به دلیل کاهش قیمت نفت تنها حدود 178 هزار میلیارد تومان آن محقق شده است. وی تأکید کرد: با وجود کاهش درآمد دولت، مطالبات مردم افزایش یافته و این درآمدها متناسب با مطالبات مردم نبوده و دولت انتظار دارد تا با برنامه‌ریزی این مطالبات را در حد توان پاسخ دهد. نوبخت گفت: عجله دولت برای به نتیجه رسیدن توافق برجام برای باز شدن زنجیر تحریم ظالمانه از پای ملت بوده تا بتوانیم اقتصاد کشور را از مشکل نجات دهیم و این کار نیز انجام شده و مردم ما به حقوقشان رسیدند.

رشد 5 درصدی بدون نفت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: بر اساس اعلان مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی کشور در 9 ماهه سال جاری بدون احتساب نقت به 5 درصد رسیده است. وی نرخ رشد اقتصادی کشور را با احتساب درآمد نفتی در 9 ماهه سال جاری 7.2 درصد اعلام کرد. نوبخت هم‌چنین نرخ رشد سه‌ماهه پاییز اقتصاد کشور را با احتساب نفت حدود 8.9 درصد اعلام کرد و گفت که میزان رشد بدون درآمد نفت نیز 6.4 درصد بوده است.

ابلاغ 90 درصد از اعتبار سفر رئیسجمهوری

سخنگوی دولت هم‌چنین اعلام کرد که تاکنون حدود 90 درصد از اعتبار سفر رئیس‌جمهوری به استانها از جمله مازندران ابلاغ شده و 70 درصد از این اعتبار نیز به استانها تخصیص داده شده است. وی اضافه کرد: دولت تمام تلاش خود را انجام می دهد تا بتواند مطالبات مردم را محقق کند و دولت خود را در کنار مردم می‌داند.

پرداخت حقوق کارکنان دولت از 15 تا 20 اسفند

معاون رئیس‌جمهوری گفت که دولت بنا دارد تا حقوق اسفند ماه کارکنانش را از 15 تا 20 اسفند ماه پرداخت کند. وی افزود : پرداخت حقوق اسفند ماه از 15 اسفند برای کارکنان دولت شروع و تا بیستم حقوق تمام کارکنان پرداخت می‌شود.

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به خسارت دیدگان مازنی

سخنگوی دولت گفت که براساس توافق با بانک مرکزی خسارت دیدگان ناشی از بلایای طبیعی در استان مازندران در سال جاری تسهیلات ارزان قیمت دریافت می‌کنند که نرخ تسهیلات برای روستانشینان 4 درصد و شهرنشینان نیز 5 درصد پیش‌بینی شد. نوبخت افزود: تسهیلات 2 هزار میلیارد ریالی مصوب برای کمک باغداران و دست‌اندرکاران باغی در این استان نیز از هفته آینده از طریق بانک کشاورزی پرداخت می شود. وی ادامه داد: با توافقی که با بانک مرکزی انجام شده ، دولت تمام تسهیلات پرداختی را ضمانت می‌کند و بانک عامل نیز موظف به پرداخت این تسهیلات شد. معاون رئیس جمهوری با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر اختصاص 500 میلیارد ریال تسهیلات برای خرید توافقی مرکبات در مازندران، اظهار داشت که این کار نیز باید هر چه سریع‌تر از سوی بانک عامل اجرایی شود. منبع: ایرنا

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *