پاسخ سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر به اظهارات نامزد انتخابات ریاست جمهوری

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶


پاسخ سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر به اظهارات نامزد انتخابات ریاست جمهوری

 سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به اظهارات یکی از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: طبق قانون مبارزه با مواد مخدر، رئیس جمهور میتواند برای اداره جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر فردی را به عنوان نماینده از جانب خود انتخاب کند.

پرویز افشار با ارائه توضیحاتی در پاسخ به اظهارات یکی از نامزدهای ریاست جمهوری مبنی برعدم حضور رییس جمهور در پاره‌ای از جلسات شوراها و ستادها از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت:‌ به استناد تبصره یک ذیل ماده 33 قانون مبارزه با مواد مخدر، رئیس جمهور می‌تواند برای اداره جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر فردی را به عنوان نماینده از جانب خود انتخاب کند.

وی توضیح داد: روحانی رییس جمهوری به استناد این ماده قانونی، وزیر کشور را به عنوان دبیرکل ستاد و نماینده قانونی خویش منصوب کرده است که از بدو انتصاب رحمانی‌فضلی؛ خوشبختانه شاهد حضور مستمر، هدفمند و موثر ایشان در جلسات این ستاد بودیم به نحوی که شاهد رکوردی جدید از این مدیریت در ستاد مبارزه با مواد مخدر هستیم.

افشار در ادامه ضمن احترام به همه نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و تشکر از زحمات دبیران کل سابق ستاد مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد: در این دوره در عرصه مبارزه با مواد مخدر در اکثریت قریب به اتفاق شاخص‌های عملکردی نسبت به سنوات گذشته، رشد و جهش قابل توجهی وجود داشته است. وی ادامه داد: با انتصاب رحمانی فضلی به عنوان دبیرکل این ستاد، طی 4 سال اخیر شاهد رویکرد کاملا علمی در حوزه اعتیاد و مبارزه با آن بوده‌ایم که توانسته است دستاوردهای بزرگی را به دنبال داشته باشد که در نوع خود و در مقایسه با سنوات گذشته به لحاظ کمی و کیفی کارنامه درخشان، بی‌نظیر و بی‌بدیلی است.

وی افزود: رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر توانسته به عنوان دغدغه‌ ساختار حاکمیتی از سطح ملی (وزارتخانه‌ها)، منطقه‌ای (استانداران) و محلی (فرمانداران) اثرات مثبت و قابل توجهی را به دنبال داشته باشد و به عنوان اولویت نخست حاکمیت در میان آسیبهای اجتماعی قرار گیرد و خوشبختانه این رویکرد که منشاء علمی هم دارد، به تایید سازمان ملل رسیده و به عنوان یک الگو در بین کشورهای منطقه مطرح است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: در نشست شورای اجتماعی کشور که سال گذشته با حضور سران سه قوه و کارگزاران نظام در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی در محضر رهبر معظم انقلاب برگزار شد، ایشان پس از شنیدن گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر در جمع بندی صورت گرفته از وضعیت پیشرفت در کارها ابراز خرسندی کردند. افشار افزود: با هماهنگی و پیگیری‌های وزیرکشور و دبیرکل ستاد در دوره یازدهم ریاست جمهوری، همکاری، هماهنگی وهمصدایی بین اعضا و دستگاه‌های عضو ستاد بسیار مطلوب و مثال زدنی است به گونه‌ای که درهمکاری با هیچکدام از قوا از جمله قوه قضائیه و نهاد قانون‌گذار مانعی دیده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: نمونه بارز این هماهنگی در طرح نوروزی ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور بود که از اسفند سال گذشته با نهایت همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط آغاز و اجرایی شد، به گونه‌ای که شاهد اقدام فوق‌العاده‌ای در حوزه اعتیاد و مبارزه با آن بودیم.

این مقام مسئول درستاد مبارزه با مواد مخدربیان داشت: درطول 4 سال اخیر، بیش از21 هزار جلسه، کمیته، نشست، همایش، کنگره، کارزار فرهنگی و سایر فعالیت‌های مرتبط در عرصه مبارزه با مواد مخدر در سطح کشور برگزار شده که در نوع خود نیز کم‌نظیر است.

افشار ادامه داد: امروز استانداران، فرمانداران و دهیاران براساس رویکرد جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر در خط مقدم مبارزه با اعتیاد می‌باشند که در سنوات گذشته با چنین حجم و گستره‌ای مسبوق به سابقه نبوده است.

وی به عمده اقدامات انجام شده درعرصه مبارزه با مواد مخدر در دوره یازدهم ریاست جمهوری اشاره کرد وافزود: ایجاد دغدغه و حساسیت آحاد جامعه نسبت به مواد مخدر و پیامدهای ناشی از آن با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر، تمرکز برشرق و حاشیه شرق به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل کشور و ناامن کردن مسیر ترانزیت قاچاق مواد مخدر برای قاچاقچیان و سوداگران مرگ، کشفیات 70 درصدی مواد مخدر، افزایش40 درصدی خدمات پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت مردم در قالب تشکل‌ها و ظرفیت‌های مردمی با فعالیت 2365 سازمان غیر دولتی در سطح کشور که در سطوح منطقه‌ای، محلی و ملی با این ستاد همکاری می‌کنند، از اهم این توفیقات است.

افشار افزود: به عنوان مثال در راستای کار اقدام و عمل ظرفیت 400 نفره نگهداری از معتادان متجاهر در کلان شهر تهران در آغاز فعالیت دولت یازدهم امروزه به حدود 10 هزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین راه‌اندازی بزرگترین شبکه درمان اعتیاد در دنیا به ظرفیت 8500 مرکز سرپایی، بستری و اقامتی که سالانه 800 هزار نفر را تحت پوشش خدمات درمانی قرار می‌دهند از دیگر توفیقات نظام جمهوری اسلامی ایران طی 4 سال اخیر در عرصه مبارزه با مواد مخدر محسوب می‌شوند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که همه نامزدهای ریاست جمهوری در مناظره‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی خود نسبت به عملکرد نظام در عرصه مبارزه با مواد مخدر قضاوت منصفانه‌ای داشته باشند.

به گزارش ایرنا، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در 29 اردیبهشت سال جاری برگزار می شود. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *