وضعیت رفاهی زنان سرپرست خانوار

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۵


وضعیت رفاهی زنان سرپرست خانوار

وضعیت رفاهی زنان سرپرست خانوار

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از ارائه «بستههای سیاستی، اقدام و عمل؛ ویژه خانوارهای زن سرپرست» تا آخر آبان ماه سال جاری به شورای اجتماعی کشور خبر داد.

حبیب‌الله مسعودی فرید در خصوص «بسته‌های سیاستی، اقدام و عمل ویژه خانوارهای زن سرپرست» اظهار کرد: بهزیستی هم از طریق شورای اجتماعی کشور و هم شورای عالی رفاه تصویب این بسته حمایتی جدید ویژه خانوارهای زن سرپرست را پیگیری می‌کند؛ زیرا با تصویب این طرح اقدامات بسیار مثبتی را می‌توان در این حوزه به انجام رساند.

وی ادامه داد: این طرح برای تمامی خانوارهای زن سرپرست کشور خواهد بود و می‌توان از این سیاستها به‌عنوان سیاستهای حمایتی چندلایه یادکرد که در جریان آن هر خانوار بر اساس علت زن سرپرست شدن و نیازشان خدمت دریافت خواهند کرد. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور همچنین تأکید کرد: بهزیستی برای تدوین این سیاستها با تمامی دستگاههای فعال کشور در حوزه زنان سرپرست خانوار جلسه برگزار کرده و نظر تمامی صاحب‌نظران برای تدوین این طرح در نظر گرفته‌شده است. فرید همچنین عنوان کرد: در حال حاضر بر اساس تقسیم‌کار ملی که در شورای اجتماعی کشور صورت گرفته، بهزیستی به‌عنوان «متولی ملی زنان سرپرست خانوار» تعیین و مصوب شده است؛ به‌این‌ترتیب جلسات متعددی را به‌منظور بررسی این موضوع در کشور با پژوهشکده آمار دانشگاهها، کمیته امداد و سایر نهادهای مرتبط برگزار کرده‌ایم. وی ادامه داد: در حال حاضر زنان سرپرست خانوار در 4 گروه به لحاظ علت سرپرستی ازجمله فوت همسر، دارای همسر، طلاق وزنان مجرد تقسیم‌بندی شده‌اند و به‌این‌ترتیب برنامه اقدام و عمل ویژه خود را نیاز دارند. معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در ادامه افزود: تا آخر آبان ماه سال جاری برنامه اقدام و عمل زنان سرپرست خانوار کشور متناسب با وضعیت آنها آماده و پس‌ازآن در صورت تصویب به‌صورت مشخص خدمات را دریافت خواهند کرد. فرید هم‌چنین عنوان کرد: در جریان این طرح یک آمار کاملی از خانواده‌های زن سرپرست کشور به دست خواهیم آورد که برخی از آنها اگرچه نیاز مالی نداشته باشند اما قطعاً نیازمند خدمات دیگری همچون خدمات مشاوره‌ای و غیره بوده که نیاز است این خدمات به آنها نیز تخصیص داده شود. وی در پایان اظهار کرد: درواقع در این طرح نگاه صرف حمایت مادی از زنان سرپرست خانوار برداشته‌شده و نگاه حمایتی به این قشر تکمیل می‌شود.

منبع: وب‌سایت خبرگزاری ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *