وضعیت رحم اجاره‌ای و اهدای اسپرم در ایران

دسته: حقوق پزشکی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۶ مهر ۱۳۹۵


وضعیت رحم اجاره‌ای و اهدای اسپرم در ایران

وضعیت رحم اجاره‌ای و اهدای اسپرم در ایران

4

مدیر گروه رشته زنان و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از ایران به‌عنوان تطنها کشور پیشرو در حوزه درمان نازایی از طریق تخمک اهدایی و رحم اجاره‌ای نام برد.
دکتر اشرف آل یاسین در نشست خبری پانزدهمین کنگره بین‌المللی زنان و مامایی ایران که از ۱۳ تا ۱۶ مهرماه جاری در مرکز همایشهای رازی برگزار می‌شود، گفت: امسال سال شکوفایی در حوزه درمان نازایی است؛ زیرا بر اساس تصمیمات وزارت بهداشت، قرار است ۲۰ بخش درمان نازایی تا آخر امسال در شهرهای مختلف کشور راه‌اندازی شود.
وی با اعلام اینکه بودجه راه‌اندازی بخشهای جدید درمان نازایی تأمین‌شده است، افزود: قرار است در حدود ۳۰ تا ۳۵ بخش نازایی در بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی نیز تجهیز شوند.
رئیس پانزدهمین کنگره بین‌المللی زنان و مامایی ایران، با اشاره به‌رایگان شدن درمان نازایی با IVF در کشور، توضیح داد: بر اساس تصمیم وزارت بهداشت، هزینه اولین درمان نازایی با این روش رایگان است.
آل یاسین همچنین با اشاره به پوشش بیمه‌ای داروهای درمان ناباروری، گفت: دو تا سه سال است که داروهای درمان نازایی تحت پوشش بیمه است و بیماران از این بابت هزینه زیادی نخواهند داشت.
وی با اعلام اینکه هزینه انتقال جنین فریز برای اولین درمان نازایی نیز رایگان است، افزود: تا امروز ۲۵۰ نفر برای درمان با IVF ثبت‌نام کرده‌اند.
این متخصص زنان و زایمان در مورد روشهای درمان ناباروری در ایران، گفت: ما تنها کشوری هستیم که در بحث رحم اجاره‌ای، جنین اهدایی و اهدای تخمک، توانسته‌ایم موفق باشیم و موارد زیادی نیز داشته‌ایم.
وی با اعلام اینکه در مورد اهدای اسپرم هنوز علامت سؤال قرار دارد، افزود: هنوز مشغول بحث و بررسی بر سر مسیرها و روشهای اهدای اسپرم در کشور هستیم.
آل یاسین با عنوان این مطلب که برای ۵۰ مورد منجر به تولد نوزاد ناسالم مجوز سقط صادر می‌شود، گفت: این مجوز با تشخیص متخصص و برای زیر ۲۰ هفته بارداری است. منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *