وزیر خارجه چین برای آمریکا خط قرمز کشید

دسته: آخرین مطالب , حقوق بین الملل
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 13 اردیبهشت 1396


وزیر خارجه چین برای آمریکا خط قرمز کشید

وزیر خارجه چین برای آمریکا خط قرمز کشید

انتشاردهنده:فرهاد راستی

  وزیر امور خارجه چین در مصاحبه ای که در رسانه های گروهی این کشور منتشر شده، تاکید کرد که بر اساس خط قرمز تعیین شده توسط چین، کشورش اجازه جنگ با کره شمالی را به آمریکا و کره جنوبی نمی دهد.

به گزارش ایرنا، «وانگ یی» که هم اکنون در آمریکا بسر می برد، این سخنان را در حاشیه نشست شورای امنیت سازمان ملل مطرح و بر اجرای آن تاکید کرده است. این یکی از تندترین اظهارات وزیر امور خارجه چین به دنبال آن است که آمریکا اعلام کرد دستیابی به راه حل مناسب برای پایان مناقشات هسته ای شبه جزیره کره از طریق دیپلماسی دشوار است. خبرگزاری شین هوا روز شنبه 9/2/1396 از قول رئیس دستگاه دیپلماسی چین آورده است که ما یک خط قرمز تعیین کرده ایم که بر اساس آن به کسی اجازه نمی دهیم برای جنگ با کره شمالی از آن عبور کند. وی تاکید کرد: حساسیت های این منطقه باید درک شود. آنچه به آن نیاز داریم آغاز فوری مذاکرات هسته ای شش جانبه در پکن و تمرکز واقعی بر دیپلماسی و گفت وگو است.

همزمان وزارت امور خارجه چین نیز در بیانیه ای آورده است که بار دیگر از همه طرف ها می خواهیم خویشتنداری نشان داده و اوضاع را بدتر نکنند.

در این بیانیه از شورای امنیت سازمان ملل هم خواسته شده است هدفدار و مشخص و با در نظرداشتن صلح و امنیت منطقه به مسایل رسیدگی کند. از سوی دیگر تارنمای گلوبال تایمز چین هم نوشته است که متاسفانه آمریکا و کره جنوبی درخواست های مکرر چین برای توقف رزمایش مشترک در منطقه را در قبال توقف همزمان آزمایش های موشکی بالستیک کره شمالی نادیده گرفتند و اکنون شرایط وخیم تر شده است. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *