هم‌اکنون مقدمات عملیاتی شدن طرح آمایش آموزش عالی کشور که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، در دست اجراست

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 15 دی 1395


هم‌اکنون مقدمات عملیاتی شدن طرح آمایش آموزش عالی کشور که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، در دست اجراست

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت:

هماکنون مقدمات عملیاتی شدن طرح آمایش آموزش عالی کشور که در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده، در دست اجراست

 857632352

مجتبی صدیقی گفت: در این طرحآموزش عالی هر منطقه با توجه به مزیتها،هرم جمعیتی و رشت ههای موردنیاز آنمشخص م یشود.

وی اضافه کرد: هم چنین ارتباط دانشگاههایهر منطقه نیز در چارچوب این طرح ساماندهی ومشخص خواهد شد که این امر به گرفتن هدفمنددانشجو برای رشته های تحصیلی کمک می کند.وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد:

هم اکنون از مجموع چهار میلیون و 800 هزاردانشجوی مشغول به تحصیل در بخشهای دولتی و غیردولتی کشور 700 هزار نفر دانشجویان روزانه هستند و با هزینه دولت تحصیل می کنند. رئیس سازمان امور دانشجویان بیان کرد: سایر دانشجویان نیز در مراکز شبانه دولتی، فنی و حرف های، علمی و کاربردی پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند. صدیقی ادامه داد: یک سری دانشگاههای دولتی مانند پیام نور و علمی و کاربردی نیز وجود دارد که هزینه آنها از محل شهریه پرداختی دانشجویان تأمین می شود.

وی افزود:خوابگاه، تغذیه، تربیت بدنی و مرکزهای مشاوره ازجمله موضوعهایی است که در حوزه خدمات دانشجویی داخل کشور موردبررسی قرار م یگیرد. صدیقی ادامه داد: در بخش خوابگاههای مجردی نسبت به متقاضیان ظرفیت متناسبی وجود دارد ولی بااین وجود درصد کمی از آنها نیز در خوابگاههای خودگردان اقامت دارند. وی یادآور شد: هم اکنون در دانشگاههای وابسته به وزارت علوم 250 هزار نفرظرفیت پذیرش خوابگاهی داریم که تا پایان برنامه ششم توسعه 75 هزار ظرفیت دیگر نیز به آن افزوده خواهد شد. صدیقی ادامه داد: با تحقق این مهم درموضوع خوابگاهها به شرایط مطلوبی خواهیم رسید. وی اظهار داشت: در حوزه دانشگاههای غیردولتی خوابگاهها از طریق دانشگاه مادر هر استان صورت می گیرد.

منبع: ایرن

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *