هشدار آلمان به رژیم صهیونیستی درباره ادامه شهرک‌سازی

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
شنبه - 7 اسفند 1395


هشدار آلمان به رژیم صهیونیستی درباره ادامه شهرک‌سازی

هشدار آلمان به رژیم صهیونیستی درباره ادامه شهرکسازی

 

 

476218723

وزیر امور خارجه آلمان هشدار داد: ساخت شهرکهای صهیونیستی بیشتر در سرزمینهای فلسطینی، ممکن است به دورنمای راهحل «دو کشور» پایان داده و آتش درگیری و خشونت را در منطقه خاورمیانه شعلهور سازد.

به نقل از خبرگزاری رویترز از بن، سخنان زیگمار گابریل در حالی منتشر شد که اظهارنظرهای متناقض مقامهای دولت تازه آمریکا، امید متحدان اروپایی واشنگتن را درباره روند صلح خاورمیانه بر باد دهد.

گابریل با ابراز ناامیدی فزاینده برلین درباره فعالیتهای شهرک‌سازی در کرانه باختری اشغالی توسط رژیم صهیونیستی، گفت: ما نگران هستیم که ساخت‌وساز نامحدود شهرکها و آبادیهای صهیونیستی، دستیابی به راه‌حل دو دولت را غیرممکن ساخته و خطر برافروخته شدن آتش منازعات و درگیریها را در خاورمیانه از جمله بروز جنگ احتمالی، افزایش دهد. گابریل در نشست خبری در حاشیه اجلاس گروه 20 افزود: مصوبه کنست (مجلس شورای) رژیم صهیونیستی درباره قانونی کردن ساخت شهرکها و آبادیها که بر اساس قوانین بین‌المللی ممنوع است، وضع خاورمیانه را پیچیده‌تر و دشوارتر می‌سازد.

ترامپ با لغو تعهد ایالات‌متحده به راه‌حل دو دولت برای منازعه رژیم صهیونیستی و فلسطینیان، یکی از پایه‌های اصلی سیاست خاورمیانه‌ای واشنگتن را کنار گذاشت.

اما نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفت: تصور قطع حمایت واشنگتن از راه‌حل دو کشور نادرست خواهد بود. ژان- مارک آیرو وزیر امور خارجه فرانسه پس از ملاقات با رکس تیلرسون همتای آمریکایی خود، به خبرنگاران گفت: موضع واشنگتن درباره پرونده اسراییل و فلسطینیان بسیار مبهم و نگران‌کننده است. گابریل که قرار بود با تیلرسون ملاقات کند، افزود: برلین همچنان از راه‌حل دو کشور برای مبارزه فلسطینیان با اسراییل حمایت می‌کند، زیرا تنها گزینه و راه‌حل واقع‌گرایانه برای کاهش درگیری در منطقه و جلوگیری از وقوع جنگی تازه است. رژیم صهیونیستی در جنگ سال 1967 کرانه باختری، بخش شرقی شهر بیت‌المقدس را با حدود دو میلیون و 600 هزار فلسطینی اشغال کرد و از آن هنگام حدود 120 شهرک و آبادی در کرانه باختری اشغالی ساخته و حدود 350 هزار صهیونیست را در آنها اسکان داده است.

رژیم صهیونیستی هم‌چنین 200 هزار صهیونیست را در شهرکهای احداث‌شده در بخش شرقی بیت‌المقدس اشغالی اسکان داده است. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *