نظام پیشنهادات

دسته: تجربه و خاطره , مطالب برگزیده
چهارشنبه - 27 اردیبهشت 1396

بانک جامع مقالات حقوقی


نظام پیشنهادات

 

 

سید روح الله مصطفی نژاد موسوی – رئیس شعبه 102 کیفری دو دماوند

دوستی که در کشور سوئد زندگی و در شرکتی خصوصی مشغول به کار بوده در خصوص نظام پیشنهادات در شرکتشان مطلب جالبی را بیان می کرد . می گفت تو در شرکت ما هر کس پیشنهادی داشته باشد از طریق سیستم به رئیس مستقیم اطلاع می دهد .

رئیس مستقیم پیشنهاد ایشان را سیستمی برای شخص دیگری که دقیقا این پیشنهاد به ایشان مربوط است میفرستد و نظر ایشان را هم سوال می کند . از رفت و امد این پیشنهادات نهایتا مدیر مجموعه به راهکار جدیدی دست پیدا می کند که مشکلی از مشکلات شرکت کاسته یا راهکار جدید و بهتری را برای انجام کارهای شرکت ارائه می‌دهد .

و در پایان سال به بهترین پیشنهاد پاداش مناسبی داده می شود .  حالا به چنین مکانیزمی در کشور ما فکر کنید . بارها و بارها یک پیشنهاد را مطرح می کنید و مدیرتان یا می گوید نه نمیشه . یا می گوید عجب فکر خوبی است ولی به ان عمل نمی کند . یا عمل می کند ولی از ان حمایت نمی کند . یا اصلا آن را به مراجع بالاتر منعکس نمی کند یا اگر منعکس می کند هیچ کس به آن توجه نمی کند و اگر سر از سطل آشغال در نیاورد حتما بایگانی می شود.  من به جرات می گویم در کشور ما هیچ مکانیزمی برای شنیدن یا عمل کردن به پیشنهادات نداریم و تنها پیشنهاداتی که اجرا می شود پیشنهادات یا برنامه ریزی های مدیران می باشد و هیچ وقت از زیر دستان که در صف مقدم مواجهه با مردم هستند نظرخواهی نمی شود . اگر هم وجود دارد به صورت مقطعی و جزیره ای می باشد .

اگر نظام پیشنهادات در کشور ما و خصوصا سیستم قضایی راه اندازی شود بسیاری از این روش های قدیمی برچیده شده و جایش را به روش های نوین و کارآمد می دهد که تاثیرات زیادی در کاهش اطاله دادرسی و زودتر رسیدن مردم به حقشان خواهد داشت .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *