نتیجه انتخابات در آمریکا یک «نه» بزرگ به هیأت حاکمه این کشور بود

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۶ آبان ۱۳۹۵


نتیجه انتخابات در آمریکا یک «نه» بزرگ به هیأت حاکمه این کشور بود

رئیس قوه قضائیه در جلسه مسؤولان عالی قضایی:

نتیجه انتخابات در آمریکا یک «نه» بزرگ به هیأت حاکمه این کشور بود

%d9%84%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ac%d8%a7%d9%86%db%8c

در برجام، کفه سنگینی به سمت ایران نیست که با تهدید آن منافع کشور با چالش مواجه شود.

 به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسؤولان عالی قضایی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام اربعین حسینی تصریح کرد: راهپیمایی اربعین و زیارت مشتاقان اهل‌بیت (ع) در سالهای اخیر، حماسه بسیار بزرگی را خلق کرده است که تنها بخشی از آن در رسانه‌ها منعکس می‌شود.

رئیس دستگاه قضا بابیان اینکه مراسم اربعین از حیث ابراز علاقه مشتاقان به ساحت مقدس اهل‌بیت (ع) و همچنین ملاطفت مسلمین و شیعیان با یکدیگر بسیار مهم و برجسته است، افزود: بااینکه بسیاری از زیرساختها هنوز آماده نیست اما می‌بینیم که زن و مرد و پیر و جوان با چه شور و شوقی در راهپیمایی اربعین حضور می‌یابند و قطعاً اگر مسیر تردد سهل‌تر و امکانات بیشتر بود شاهد عظمت بسیار بیشتری دراین مراسم بودیم. آیت‌الله آملی لاریجانی تأثیر جذبه و کرامت حسینی بر روحیه زائران حرم اباعبدالله الحسین (ع) در جریان این مراسم باشکوه را بسیار مهم توصیف و اظهار کرد: تأثیر این زیارت به‌گونه‌ای است که پس از زیارت نورانی حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، رذایل دفع می‌شود و انوار فضائل بر قلب مشتاقان اهل‌بیت (ع) می‌تابد. رئیس قوه قضاییه با اشاره به ابعاد سیاسی و امنیتی حماسه راهپیمایی اربعین تصریح کرد: این مراسم، مظهری از اقتدار شیعه در جهان امروز است و در دنیایی که عده‌ای با پولهای گزاف اقدام به ترویج تروریسم و اندیشه سلفی گری و وهابیت می‌کنند، «اندیشه والا، عقلانی و منطقی شیعه» را به نمایش می‌گذارد. آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به نکته‌ای دیگر دراین زمینه تاکید کرد: متأسفانه می‌بینیم دولت بیچاره سعودی مراسم حج که کنگره بزرگ معرفتی و عملی مسلمانان است را نمی‌تواند به‌درستی اداره کند اما هرساله مراسم اربعین که چندین برابر جمعیت حج در آن حضور می‌یابند با امنیتی بالا برگزار می‌شود. رئیس قوه قضاییه با تقدیر از میزبانی شایسته مردم عراق دراین ایام خاطرنشان کرد: این حادثه عظیم از ابعاد گوناگون قابل‌تحلیل است و از سوی دیگر باید شکرگزار این نعمت بزرگ الهی باشیم. آیت‌الله آملی لاریجانی همچنین ابراز امیدواری کرد که باتدبیر مسؤولان جمهوری اسلامی و عراق، زوار حسینی بدون کمترین مشکلی دراین حماسه عظیم حضور یابند.

رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تصریح کرد: این نتیجه، شوک بزرگی به جامعه آمریکا و دنیا مخصوصاً کشورهای غربی وارد کرد و واقعاً پیش‌زمینه و نتیجه‌این انتخابات بسیار عجیب بود. آیت‌الله آملی لاریجانی از سویی اظهارات کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در دوران رقابت را عجیب و افشاگرانه توصیف کرد و افزود: هر آنچه را که جمهوری اسلامی با صراحت درباره رهبران آمریکا و سیاستهای این کشور اعلام می‌کرد، این دو کاندیدا به زبان آوردند. مردم آمریکا به کسی رأی دادند که هیئت حاکمه این کشور را فاسد و موجب بدبختی آمریکا می‌داند بنابراین نتیجه انتخابات این کشور یک «نه» بزرگ به هیئت حاکمه آمریکا و سیاستهای آن بود. رئیس قوه قضاییه با اشاره به بازتابهای نتیجه انتخابات آمریکا در جهان گفت: اگر این فرد بخواهد بر آنچه در دوران رقابت به زبان می‌آورد استوار باشد، دنیا و خود آمریکا را با بحران مواجه می‌کند.آیت‌الله آملی لاریجانی اظهارات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را موجب به چالش کشیده شدن لیبرال دموکراسی دانست و افزود: کل ساختار سیاسی آمریکا نزد مردم این کشور مورد سؤال قرارگرفته است و برای آنها قابل‌هضم نیست که یکی از کاندیداها رأی اکثریت را کسب کند اما کاندیدای دیگر پیروز انتخابات شود!

رئیس قوه قضاییه نمایش سقوط اخلاقی سیاستمداران و دولتمردان آمریکا را از مهم‌ترین نتایج رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری دراین کشور برشمرد و تصریح کرد: نحوه تعامل کاندیداها در این مسابقه انتخاباتی یک سقوط اخلاقی تمام‌عیار بود و نشان داد که ترویج اخلاق سکولار نتیجه‌ای جز این ندارد و مردم ناچارند بین بد و بدتر یا فاسد و فاسدتر یکی را انتخاب کنند. اینکه یک نظام سیاسی به نقطه‌ای برسد که مردم ناچار باشند همیشه بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند یعنی آن نظام به بن‌بست رسیده است. آیت‌الله آملی لاریجانی در مورد اظهارات رئیس‌جمهور منتخب آمریکا پیرامون برجام نیز اظهار کرد: برجام یک برنامه اقدام مشترک است که ازنظر ما درمجموع اشکالی نداشت ولی در مقام اجرا با موانع و مشکلاتی روبرو شد. ما نمی‌گوییم که جمهوری اسلامی از برجام نفعی نمی‌برد اما درمجموع منتی بر سر ایران نیست که حالا یک نفر بگوید برجام را پاره می‌کنیم. چنین کاری اثری برای جمهوری اسلامی ندارد زیرا در موازنه ایجادشده سنگینی کفه ترازو به سمت ایران نیست که حالا با تهدید برجام منافع ایران با چالش مواجه شود. رئیس دستگاه قضا افزود: بی‌تردید مسؤولان جمهوری اسلامی منافع و استقلال کشور را به آمدن این‌وآن گره نمی‌زنند. ما باید به فکر استقلال کشور باشیم و روی پای خود بایستیم. چشم دوختن به دیگران نه‌تنها برای ما سودی ندارد بلکه برای منافع کشور مضر است. ما ان‌شاءالله قدم‌به‌قدم سیاست استقلال محور خود را با اتکا به نیروهای داخلی و استعدادهای کشور به‌پیش می‌بریم و انتخاب افراد در کشورهای دیگر تأثیری به حال ما ندارد.

آیت‌الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جنایات آل سعود در یمن تاکید کرد: نباید اجازه دهیم سروصدای انتخابات آمریکا باعث شود که صدای جنایات سعودی و مظلومیت مردم یمن به گوش نرسد.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به ویرانیهای یمن در پی حملات سعودی به این کشور تصریح کرد: متأسفانه این جنایات با بی‌اعتنایی سازمانهای حقوق بشری، سازمان ملل و کشورهای مدعی حقوق بشر مواجه شده است و این وظیفه ماست که با دفاع از حقوق مردم یمن و زنده نگه‌داشتن این موضوع در فضای رسانه‌ای امروز، ندای مظلومیت این مردم را به گوش دلسوزان و خیرخواهان انسانیت در سراسر دنیا برسانیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی با انتقاد از اتخاذ سیاستهای دوگانه غرب در قبال حقوق بشر گفت: کشورهای غربی که در صورت محکومیت یک فرد برحسب قانون و با تصمیم قضایی یک کشور صدایشان بلند می‌شود، در برابر این‌همه کشتار و جنایت سکوت کرده‌اند و این نشان می‌دهد که مقوله حقوق بشر برای این کشورها صرفاً یک دستاویز و بازیچه است.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به اوضاع بحرین، بر لزوم توجه جامعه جهانی به مردم مظلوم این کشور و محکومیت دشمنی آل خلیفه با رهبران دینی بحرین نیز تاکید کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود، شهادت محسن خزایی خبرنگار مدافع حرم را به خانواده این شهید و اهالی رسانه تسلیت گفت و اظهار کرد: دفاع مشتاقانه جوانان ما از حریم اهل‌بیت (ع) که این‌گونه جان‌برکف و با اشتیاق به سمت شهادت می‌روند موجب افتخار و مباهات است. امیدواریم روح نورانی این شهید عزیز با ائمه اطهار (ع) محشور شود و خداوند به همه ما توفیق شهادت درراه خود را عطا کند. بر اساس این گزارش، بحث و بررسی پیرامون پیش‌نویس آیین‌نامه قانون رسیدگی به دارائی مقامات، مسؤولان و کارگزاران جمهوری اسلامی در جلسه امروز مسؤولان عالی قضایی نیز ادامه یافت و موادی از آن به تصویب رسید. منبع: میزان

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *