نتایج نگران کننده یک تحقیق بین المللی درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر نوجوانان

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۰ شهریور ۱۳۹۵


نتایج نگران کننده یک تحقیق بین المللی درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر نوجوانان

نتایج نگران کننده یک تحقیق بین المللی درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر نوجوانان

3

مدیرکل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه گفت: مطالعات بین‌المللی نشان می دهد نوجوانانی که بیش از حد درگیر شبکه های اجتماعی هستند در خطر بیشتری برای استعمال سیگار و مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر قرار دارند.
روزبه کردونی با اشاره به نتایج تحقیقی که توسط دانشگاه کلمبیا (Colombia University) انجام شده است، اظهار داشت: این تحقیق نشان می‌دهد نوجوانان آمریکایی 12 تا 17 ساله که زمانی را صرف شبکه های اجتماعی می کنند بیشتر در خطر مصرف مشروبات الکلی و مصرف سیگار و مواد مخدر قرار دارند.
وی افزود: نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد نوجوانانی که درگیر شبکه های اجتماعی هستند (در مقایسه با آنانی که زمانی را صرف این شبکه ها نمی‌کنند)، 5 برابر بیشتر تنباکو، 3 برابر بیشتر الکل و 2 برابر بیشتر ماریجوانا مصرف می کنند.
مدیر کل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه با بیان اینکه این تحقیق نشان می‌دهد که بیش از 40 درصد نوجوانانی که در این پیمایش شرکت کرده‌اند تصاویر و فیلم هایی از مصرف الکل و موادمخدر توسط کودکان را در شبکه‌های اجتماعی تماشا کرده‌اند، خاطر نشان کرد: طبق نتایج این تحقیق، نوجوانانی که این تصاویر را تماشا کرده‌اند نسبت به سایر همسالان خود 3 برابر بیشتر الکل و چهار برابر بیشتر ماریجوانا مصرف کرده‌اند این درحالی بود که 87 درصد والدین گفته‌اند تصور نمی کردند استفاده از شبکه های اجتماعی باعث شود احتمال و تاثیر استفاده مشروبات الکلی و یا مواد مخدر در کودکانشان افزایش یابد.
کردونی همچنین به یکی دیگر از نتایج این مطالعات اشاره کرد که به طور مستقیم با والدین مرتبط است و در این باره گفت: دیگر نتایج این تحقیق درباره عدم توافق والدین در خصوص گفت‌وگو با کودک پیرامون استفاده از موادمخدر است که این عدم گفت‌وگو باعث افزایش 3 برابری احتمال مصرف مواد مخدر می شود.
مدیرکل دفتر امور آسیبهای اجتماعی وزارت رفاه در خصوص برنامه‌های وزارت کار و رفاه اجتماعی در خصوص شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، یادآور شد:
با همکاری شورای عالی فضای مجازی و پلیس فتا برنامه‌هایی در دست اقدام داریم که مهم‌ترین آن، تدوین سرفصلهای آموزشی مرتبط با فرصتها، تهدیدها و آسیبهای فضای سایبر و فناوری اطلاعات در حوزه اجتماعی است. همچنین همکاری پیرامون برگزاری سمینارها، دوره‌های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ مرتبط با فرصتها و تهدیدهای این حوزه و کار مشترک درزمینهٔ واکاوی داده‌های مرتبط با اخبار و فرصتها و آسیبهای فضای سایبر از دیگر اقدامات است. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *