موافقت نمایندگان با عضویت ایران در انجمن فرهنگستانها و مجامع علمی آسیا

دسته: تازه های قوانین
بدون دیدگاه
شنبه - 6 آذر 1395


موافقت نمایندگان با عضویت ایران در انجمن فرهنگستانها و مجامع علمی آسیا

موافقت نمایندگان با عضویت ایران در انجمن فرهنگستانها و مجامع علمی آسیا

 150633984

نمایندگان در نشست علنی روز (یکشنبه 23 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با 120 رأی موافق، صفر رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر با کلیات لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران به انجمن فرهنگستانها و مجامع علمی آسیا موافقت کردند.

همچنین نمایندگان با 132 رأی موافق، صفر رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 213 نماینده حاضر با ماده‌واحده و تبصره‌های لایحه مذکور نیز موافقت کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ماده‌واحده لایحه عضویت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستانها و مجامع علمی آسیا عبارت است از به دولت اجازه داده می‌شود در انجمن فرهنگستانها و مجامع علمی آسیا به شرح اساسنامه پیوست عضویت یابد و نسبت به پرداخت حق عضویت مربوط اقدام نماید. تعیین و تغییر دستگاه اجرایی طرف عضویت بر عهده دولت است.

در تبصره یک این لایحه آمده است: رعایت اصل 77 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مورد هرگونه بازنگری و اصلاح اساسنامه، موضوع ماده 12 الزامی است.

همچنین تبصره 2 این لایحه اذعان دارد: از تاریخ تصویب این قانون، قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستانهای علوم آسیا مصوب 12/11/1390 لغو می‌گردد.

وب‌سایت مجلس شورای اسلامی


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *