ممنوعیت سه ساله کسانی که دارای رتبه قضائی بوده‌اند، از انجام وکالت در محل خدمت خود

دسته: نقد، نظر و تحلیل
بدون دیدگاه
دوشنبه - 10 آبان 1395


ممنوعیت سه ساله کسانی که دارای رتبه قضائی بوده‌اند، از انجام وکالت در محل خدمت خود

ممنوعیت سه ساله کسانی که دارای رتبه قضائی بودهاند، از انجام وکالت در محل خدمت خود

 951121717

آیا ممنوعیت موضوع تبصره 4 ماده 6 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مشمول دادیاران و معاونان دادستان مرکز استان است یا خیر؟ بهعبارتدیگر، آیا نامبردگان حق وکالت در دادگاههای عمومی و تجدیدنظر مراکز استان را به تفکیک در پروندههای حقوقی و کیفری دارند؟

نظرمشورتی شماره 2050/93/7 ـ 28/8/1393 اداره کل حقوقی قوه قضائیه

محدودیت قانونی در تبصره 4 ماده 6 قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب سال 1376 مبنی بر منع کسانی که دارای رتبه قضائی بوده‌اند، از انجام وکالت به مدت سه سال در آخرین محل خدمتی خود، شامل کلیه قضات، اعم از دادرسان یا دادیاران و معاونین دادستان است.

مادهقانونی مرتبط:

تبصره 4 ماده 6 کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب 1376:

کسانی که دارای رتبه قضایی بوده‌اند به مدت سه سال در آخرین محل خدمت خود حق وکالت نخواهند داشت. متخلف از این مقرره به ترتیب تکرار مستوجب مجازت درجه 3 الی 6 خواهد بود.


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *