معاون حقوقی قوه قضاییه، از آماده شدن پیش‌نویس لایحه پلیس اطفال دراین معاونت خبر داد

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 5 مهر 1395


معاون حقوقی قوه قضاییه، از آماده شدن پیش‌نویس لایحه پلیس اطفال دراین معاونت خبر داد

معاون حقوقی قوه قضاییه، از آماده شدن پیش‌نویس لایحه پلیس اطفال دراین معاونت خبر داد

ذبیح‌الله خداییان درباره لایحه پلیس اطفال اظهار کرد: این پیش‌نویس در آینده‌ای نزدیک تقدیم رییس قوه‌ قضاییه خواهد شد و در صورت موافقت به دولت ارسال می‌شود.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان به استفاده از پلیس اطفال در محاکم در سال 96 امیدوار بود یا خیر، خاطرنشان کرد: پلیس اطفال در قانون آیین دادرسی کیفری پیش‌بینی‌شده است و ازآنجاکه باید به تصویب مجلس نیز برسد لذا به این بستگی دارد که در مجلس چقدر طول می‌کشد.
معاون حقوقی قوه‌ قضاییه در ادامه از در حال بررسی بودن اصلاح قانون حمایت خانواده خبر داد و گفت: کارهای تحقیقاتی و پژوهشی اصلاح قانون حمایت از خانواده در معاونت حقوقی دستگاه قضایی در حال بررسی است تا مشخص شود این قانون با چه مشکلاتی مواجه است و نواقص و خلاءهای قانونی آن چیست. وی درباره لایحه اصلاح آیین دادرسی کیفری، گفت: این لایحه هنوز در معاونت حقوقی تکمیل‌نشده است و ازآنجاکه هنوز برای ارسال آن فرصت داریم اکنون در حال بررسی و تکمیل کردن آن هستیم.
خداییان بابیان اینکه هنوز پیش‌نویس لایحه اصلاح در دستور کار معاونت حقوقی قرار دارد، افزود: درصورتی‌که این لایحه نیاز به اصلاح داشته باشد با کمک دستگاه قضایی، دولت و مجلس سعی می‌کنیم نواقص را برطرف کنیم. قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 در اول تیرماه سال 94 اجرایی شد؛ اما پس از 14 روز از اجرای آن، رییس جمهوری قانون اصلاح قانون آیین دادرسی را در 38 ماده ابلاغ کرد.
اکنون اصلاح و بررسی بخشی از این آیین‌نامه در دستور کار معاونت حقوقی قوه ‌قضاییه قرار دارد. منبع: حمایت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *