مشکل نظارت دایمی بر مدارس غیردولتی حل شد

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 20 بهمن 1395


مشکل نظارت دایمی بر مدارس غیردولتی حل شد

رئیس سازمان مدارس غیردولتی:

مشکل نظارت دایمی بر مدارس غیردولتی حل شد

مدرسه

معاون وزیر آموزشوپرورش گفت: در حوزه نظارت برای برخی از مدارس امکان تصمیمگیری نداشتیم. خوشبختانه با توجه به دایمی شدن این نقاط، ابهام برطرف شد.

مرضیه گرد گفت: مشکلات نظارتی و حمایتی در قانون سازمان مدارس غیردولتی وجود داشت. قانون دایمی شدن مدارس غیردولتی که به تصویب مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان رسیده است، این مشکلات را حل خواهد کرد.

وی با اشاره به موضوع حمایت از مدارس غیردولتی بیان کرد: به یک نقطه رساندن حقوق کارکنان مدارس غیردولتی و حمایت از آنان یکی دیگر از موارد حمایتی است که در قانون با صراحت آمده است باید حقوق آنان طبق آن‌چه وزارت کار تعیین می‌کند، باشد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی تصریح کرد: بخش حمایتی در قانون دایمی شدن مدارس غیردولتی شفاف و روشن شد. پیش‌ازاین نیز وجود داشت اما راهکارهای آن پیش‌بینی‌نشده بود.

وی به راه‌اندازی یک صندوق حمایتی ویژه مؤسسان مدارس غیردولتی اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی این صندوق تسهیلاتی به مؤسسان برای بازسازی، ساخت و تأمین تجهیزات ارائه می‌شود.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد: در حوزه نظارتی برای برخی از مدارس امکان تصمیم‌گیری نداشتیم. اگر شکایت به قوه قضاییه نیز کشانده می‌شد باید چندین بار برای این موضوع مراجعه می‌کردیم. خوشبختانه با توجه به دایمی شدن این نقاط، ابهام برطرف شد.

وی درباره صدور مجوز پیش دبستانیها نیز گفت: متأسفانه هرکسی خود را متولی پیش‌دبستانی می‌داند لذا نیازمند ساماندهی مدیریت بودیم که با تصویب این قانون متولی پیش دبستانیها و مرکز صدور مجوز، وزارت آموزش‌وپرورش شده است. منبع: مهر


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *