مسئولیت بین‌المللی دولتها در قبال نقض حقوق اتباع خارجی

دسته: معرفی کتاب
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 14 مهر 1395


مسئولیت بین‌المللی دولتها در قبال نقض حقوق اتباع خارجی

مسئولیت بین‌المللی دولتها در قبال نقض حقوق اتباع خارجی

پدیدآور: صلاح جعفری

ناشر: تهران؛ میعاد اندیشه: 1395

مشخصات ظاهری: 100 صفحه

معرفی مختصر:

این کتاب دربردارنده پنج فصل با عناوین: فصل اول: مفاهیم و مبانی نظری؛ فصل دوم: حقوق اتباع بیگانه با استناد به قانون داخلی؛ فصل سوم: همکاریهای بین‌المللی در مقابل جرائم اتباع خارجه و مشکلات کنترل آن؛ فصل چهارم: مسئولیت دولت در قبال نقض قوانین و معیار کنترل آن؛ و فصل پنجم: قوانین حمایتی در مورد اتباع بیگانه با توجه به اسناد حقوق بشری و مقررات بین‌الملل.

فصل اول که مشتمل بر سه مبحث است به موضوعات واژه‌شناسی، مفهوم شناسی، اصول حاکم بر حقوق بیگانگان می‌پردازد.

در فصل دوم به بیان حقوق اتباع بیگانه پرداخته‌شده و شامل سه مبحث است. مبحث اول مربوط به اقسام حقوق اتباع خارجه در ایران است. مبحث دوم مربوط به حقوق خصوصی اتباع بیگانه بوده است. در سومین مبحث احوال شخصیه اتباع بیگانه موردبررسی قرارگرفته است.

فصل سوم راجع به همکاریهای بین‌المللی در مقابل جرائم اتباع بیگانه بوده و شامل دو مبحث است. مبحث اول این فصل دربردارنده همکاریهای بین‌الملل است؛ و در مبحث دوم امنیت و کنترل مشکلات اتباع خارجه موردبحث قرارگرفته است.

فصل چهارم کتاب در دو مبحث ارائه‌شده است: در مبحث اول مسئولیت دولتها در قبال نقض قوانین مطرح‌شده است و در دومین مبحث به موضوع معیار دولتها در قبال نقض حقوق اتباع خارجه پرداخته است.

نگارنده در آخرین فصل کتاب که موضوع قوانین حمایتی در مورد اتباع بیگانه را شامل می‌شود در دو مبحث طرح موضوع کرده است. مبحث اول مسئولیت دولتها در قبال نقض قانون را بیان می‌کند و در آخرین مبحث از آخرین فصل کتاب موضوع قوانین حمایتی در مقررات بین‌الملل را توضیح می‌دهد.

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *