مردم انتظار دارند پرونده‌های قضایی در کوتاه‌ترین زمان رسیدگی شده به نتیجه برسد

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 1 آذر 1395


مردم انتظار دارند پرونده‌های قضایی در کوتاه‌ترین زمان رسیدگی شده به نتیجه برسد

رئیس دادگستری استان فارس عنوان کرد:

مردم انتظار دارند پروندههای قضایی در کوتاهترین زمان رسیدگی شده به نتیجه برسد

رئیسکل دادگستری استان فارس تأکید کرد که اگر فردی با شایعهسازی و تخریب، قصد زیر سؤال بردن مقام قضایی را داشته یا با فضاسازی سعی در ایجاد ذهنیت منفی نسبت به دستگاه قضا داشته باشد، با برخورد قانونی و قاطع مواجه خواهد شد.

justice scales silhouette

علی القاصی مهر در حاشیه بازدید از حوزه‌های قضایی شمال استان فارس در جمع قضات و کارکنان این حوزه، گفت: از تصمیمات قانونی و قاطع همه همکاران مجموعه قضایی حمایت کرده و خواهیم کرد.

وی همچنین بابیان اینکه حجم ورودی پرونده‌ در برخی شعبه‌های کیفری بیش از 200 فقره در هرماه است، گفت: مردم انتظار دارند پرونده‌های قضایی در کوتاه‌ترین زمان رسیدگی شده به نتیجه برسد و دراین زمینه با مدیریت صحیح و اتخاذ تدابیر ویژه باید زمینه کاهش اطاله دادرسی فراهم شود.

القاصی یادآور شد که دادگستری استان فارس در دو سال گذشته رتبه برتر مجموعه اداری در قوه قضائیه را کسب کرده است و افزود: در راستای هدایت مجموعه دستگاه قضایی به سمت دادرسی الکترونیکی و استفاده از سیستم مدیریت پرونده‌های قضایی (سمپ) و نظارت سیستمی بر فرآیند رسیدگیها، سال گذشته تلاشهای گسترده‌ای انجام و موجب ارتقاء عملکرد قضایی و اداری دادگستری فارس شده است.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با اشاره به راه‌اندازی سامانه ابلاغ الکترونیکی که دراین استان به شکل پایلوت، گفت: بر اساس آیین دادرسی کیفری و ماده 175 این قانون، امکان استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی از قبیل دورنگار، نمابر، پست الکترونیکی، ارتباطات تصویری و صوتی برای طرح شکایت و دعوی، ارجاع پرونده، احضار متهم، ارجاع اوراق قضایی و نیابت قضایی با رعایت اصول قضایی بلامانع است.

رئیس‌کل دادگستری استان فارس ادامه داد: راه‌اندازی این سامانه حرکتی پویا و قدمی روبه‌جلو در نظام دادرسی الکترونیک است درصورتی‌که پیش از تصویب این قانون، ابلاغ و اطلاع‌رسانی پیرامون پرونده‌های قضایی از طریق مأمور ابلاغ انجام می‌شد.

القاصی مهر گفت: دسترسی آسان، کاهش هزینه‌ها و تسریع در رسیدگی از فواید این طرح است. افراد می‌توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پنج‌گانه خدمات الکترونیک قضایی یا واحدهای قضایی سراسر کشور نسبت به ثبت‌نام در سامانه ابلاغ الکترونیک اقدام کنند.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *