مبنای تاریخ تادیه چک

دسته: پرسش و پاسخ های حقوق تجارت
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 4 اسفند 1395


مبنای تاریخ تادیه چک

پرسش:

باسلام”درسال80منزل خود را فروخته ام بابت قسمتی از ثمن معامله چک صادر شده است که چک فوق بلا محل میباشد.البته چک را بدلایل مختلف تا مورخه 90برگشت نزده ام و در سال90 و پس از سپری شدن10سال بالجبار برگشت زده ام حال مبنا تاریخ تاخیر تادیه چک فوق از تاریخ سررسید چک میباشد یا تاریخ برگشت چک؟؟لطفا جواب حقوقی رو جهت پیگیری حقم از مراجع قضایی بفرمائید.توضیح اینکه ملک فروخته شده را همان تاریخ فروش تحویل خریدار نموده ام

 

پاسخ:

مطابق تبصره الحاقی به ماده 2 قانون صدور چک و استفساریه ماده مرقوم خسارت تأخیرتادیه از تاریخ چک قابل مطالبه است. البته چنانچه احراز شود مبلغ چک توسط صادرکننده تأمین شده و موجود بوده موضوع مطالبه خسارت منتفی است و از مقطعی که گواهی عدم پرداخت صادر شده خسارت قابل مطالبه خواهد بود.


نوشته شده توسط:دنیای حقوق - 126 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *