لزوم پوشش بیمه‌ای خدمات اوتیسم

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۴ آبان ۱۳۹۵


لزوم پوشش بیمه‌ای خدمات اوتیسم

لزوم پوشش بیمهای خدمات اوتیسم

دکتر سید حسن هاشمی در بازدید از مرکز جامع اوتیسم تبریز گفت: باید به این سؤال پاسخگو باشیم که در صورت شناسایی بیمار اوتیسم، چه خدماتی به این عزیزان ارائه خواهیم کرد؟

وی با تاکید بر اهمیت پوشش بیمه‌ای خدمات اوتیسم گفت: طی روزهای گذشته خبری تحت عنوان ورود بیمه تامین‌اجتماعی به این عرصه منعکس شد، امیدوارم عرصه خدمت‌رسانی به بیماران اوتیسمی گسترده‌تر شود تا از مشکلات عدیده خانواده‌های بیماران اوتیسمی کاسته شود.

برآورد می‌شود حدود هفت هزار کودک زیر هشت سال مبتلا به اوتیسم در آذربایجان شرقی وجود داشته باشد که از این تعداد حدود 500 نفر شناسایی شده است.

وزیر بهداشت امروز به تبریز رفت و دراین سفر یک از مرکز موفق ارتقای هتلینگ و بخش LDR مرکز آموزشی درمانی طالقانی بازدید می‌کند.

همچنین مرکز اوتیسم در مرکز آموزشی درمانی اسدآبادی به دست وزیر بهداشت افتتاح می‌شود و پس‌ازاین افتتاح دکتر هاشمی از کلینیک تخصصی در حال احداث، بازدید می‌کند.

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی و کلینیک دوستدار سالمند در گوگان، کلنگ زنی مرکز بهداشتی درمانی با مشارکت شهرداری در ایلخچی، افتتاح مرکز سلامت زندان تبریز، افتتاح آزمایشگاه جامع سلامت در خیابان فارابی تبریز، کلنگ زنی مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز نوآوری در پردیس دانشگاه، افتتاح دوره آموزشی سلامت ترافیک در دانشکده پزشکی، بازدید و افتتاح بخش همودیالیز در بیمارستان امام رضا (ع) و مراسم افتتاح مرکز دیالیز در بیمارستان امام رضا (ع) از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت دراین سفر یک‌روزه به تبریز است.

منبع؛ ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *