لبیک بیش از هزار جوان داوطلب ایرانی برای نظافت و پاکیزگی مسیر پیاده‌روی اربعین

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 19 آبان 1395


لبیک بیش از هزار جوان داوطلب ایرانی برای نظافت و پاکیزگی مسیر پیاده‌روی اربعین

لبیک بیش از هزار جوان داوطلب ایرانی  برای نظافت و پاکیزگی مسیر پیادهروی اربعین

داوطلبان طرح حریم پاک برای دومین سال متوالی در اربعین حسینی، در راستای نظافت مسیر پیادهروی زائران حسینی خدمت میکنند.

970747399

اهمیت فعالیتهای خدمت‌رسانی داوطلبانه بر کسی پوشیده نیست تا جایی که این نوع فعالیتها نزد تمامی اقشار انسانها فارغ از هرگونه جهت‌گیریها و موضع‌گیریها ممدوح و از نقاط مشترک انسانهای مختلف است.

پویش مردمی حریم پاک از ایام اربعین سال گذشته فعالیت خود را با رویکرد نظافت مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا، با مشارکت نیروهای داوطلب مردمی و فرهنگ‌سازی رعایت نظافت و پاکیزگی دراین تجمع بزرگ، آغاز کرده است.

این پویش با توجه به عنایات خاصه امام حسین (ع) نیت دارد در اربعین سال جاری نیز با کمک نیروهای مردمی و داوطلب با ظرفیت هر چه بیشتر در طول مسیر پیاده‌روی، این طرح را با حضور بیش از هزار داوطلب مردمی اجرا کند.

این داوطلبان بانام پویش مردمی حریم پاک در 30 پایگاه در طول جاده 80 کیلومتری نجف به کربلا خدمت‌رسانی خواهند کرد.

دراین پایگاهها کیسه‌های تجزیه‌پذیر در طبیعت به زوار برای مدیریت زباله‌ها توزیع خواهد شد.

متین شریفی دبیر طرح حریم پاک در مورد برگزاری این طرح گفت: به دلیل مشکلات به وجود آمده از سوی کشور عربستان متأسفانه امسال مراسم حج برگزار نشد و پیش‌بینی می‌شود مراسم اربعین حسینی پرشورتر از سالهای دیگر باشد.

وی افزود: نیروهای حریم پاک امسال متشکل از شرکت‌کنندگان پارسال، گروههای جهادی و افراد معرفی‌شده از سوی سرای محله‌های شهر تهران هستند.

دبیر طرح حریم پاک با اشاره به سایر برنامه‌ها عنوان کرد: امسال حریم پاک با سازمان‌دهی یک گروه، متشکل از 120پزشک قصد دارد تا در مسیر پیاده‌روی به معاینه و درمان زائرین بپردازد و همچنین با اعزام یک‌صد آشپز از شهر تهران اقدام به تهیه غذای نذری در آشپزخانه حرم امیرالمؤمنین (ع) کند و در بخش حرکتهای جهادی، با سازمان‌دهی گروههای جهادی، اقدام به ساخت دو حسینیه و بهسازی یک‌خانه برای ایتام کند. شریفی بابیان اینکه طرح حریم پاک فقط قصد جمع‌آوری زباله‌ها را ندارد، افزود: با این حجم از زائرانی که از سرتاسر دنیا برای زیارت می‌آیند جمع‌آوری تمامی زباله‌ها امکان‌پذیر نیست و قرار براین است که مجریان طرح حریم پاک در بخش فرهنگ‌سازی نیز وارد عمل شوند تا شاهد تأثیرات بهتری در مسیر باشیم…. بر اساس گزارش روابط عمومی کمپین پویش مردمی حریم پاک، طرح دیگر که امسال اجرا خواهد شد؛ طرح خادم نیابتی است که دراین طرح خادمان حریم پاک به مدت نیم ساعت به نام شما در نظافت مسیر پیاده‌روی نجف تا کربلا نائبتان خواهند شد.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *