لایحه موافقت‌نامه حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین ایران و روسیه تصویب شد

دسته: تازه های قوانین
بدون دیدگاه
سه شنبه - 2 آذر 1395


لایحه موافقت‌نامه حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین ایران و روسیه تصویب شد

لایحه موافقتنامه حمایت متقابل از سرمایهگذاری بین ایران و روسیه تصویب شد

 190517272

نمایندگان در نشست علنی روز (دوشنبه، 24 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی با لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایهگذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه و تشریفات آن با 137 رأی موافق، 7 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر موافقت کردند.

کاظم دل‌خوش سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس این موافقت‌نامه را در راستای توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دانست و گفت: مرکز حل‌وفصل اختلافات بین‌المللی نیز که ایران عضو آن است دراین لایحه پیش‌بینی‌شده که اگر اختلافی پیش آید دراین مرکز رسیدگی شود بنابراین تصویب این لایحه به توسعه روابط و رونق اقتصادی کمک خواهد کرد.

گفتنی است ماده‌واحده این لایحه عبارت است از موافقت‌نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه مشتمل بر یک مقدمه، دوازده ماده و یک تشریفات (پروتکل) به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

در تبصره 1 لایحه مذکور آمده است که ارجاع اختلافات موضوع مواد (9) و (10) این موافقت‌نامه به داوری توسط دولت جمهوری اسلامی ایران منوط به رعایت اصل یک‌صد و سی و نهم (139) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

تبصره 2 نیز اشاره دارد که در اجرای ماده (12) این موافقت‌نامه رعایت اصل هفتاد و هفتم (77) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

منبع: وب‌سایت مجلس شورای اسلامی


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *