لازم‌الاجرا شدن پوشش بیمه سلامت برای تمام آحاد کشور از سوی دولت

دسته: تازه های قوانین
بدون دیدگاه
شنبه - 25 دی 1395


لازم‌الاجرا شدن پوشش بیمه سلامت برای تمام آحاد کشور از سوی دولت

با موافقت نمایندگان؛

لازمالاجرا شدن پوشش بیمه سلامت برای تمام آحاد کشور از سوی دولت

310280656

نمایندگان مردم در خانه ملت پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور و برخورداری از یارانه دولتی را برای دولت اجبار کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم روز سه‌شنبه، 14 آبان ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزییات لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با ماده 86 این لایحه با 170 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ماده 86 این لایحه در بخش سلامت، بیمه و سلامت زنان خانواده آمده است که دولت مکلف است به‌منظور تحقق سیاستهای کلی سلامت، تأمین منابع مالی پایدار برای بخش سلامت، توسعه کمی و کیفی بیمه‌های سلامت و مدیریت منابع سلامت از طریق نظام بیمه با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا پایان سال اول اجرای برنامه اقدامات زیر را بر اساس سیاستهای کلی سلامت به عمل آورد.

هم‌چنین در بند الف ماده 86 آمده است که پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق‌سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و بر اساس آیین‌نامه‌ای خواهد بود که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. در تبصره این بند نیز آمده است که این حق بیمه شامل سرپرست خانواده و کلیه افراد تحت تکفل آنان است. منبع: خبرگزاری خانه ملت


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *