قطار مسافری تهران – کربلا راه‌اندازی شد

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - 18 آبان 1395


قطار مسافری تهران – کربلا راه‌اندازی شد

معاون راهآهن خبر داد:

قطار مسافری تهران  کربلا راهاندازی شد

معاون مسافری شرکت راهآهن جمهوری اسلامی ایران از راهاندازی قطار ترکیبی تهران کربلا از آبان بهمنظور تسهیل تردد زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی خبر داد.

%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%b3%d8%a7%d9%81%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%b1%d8%a8%d9%84%d8%a7

میرحسن موسوی افزود: این قطار 6 تخته ساعت 15 و 30 دقیقه روزهای سه‌شنبه هر هفته ایستگاه راه‌آهن تهران را به سمت شلمچه ترک می‌کند.

وی بابیان اینکه مسافران این قطار ترکیبی پس از عبور از مرز شلمچه وارد خاک عراق می‌شوند، اظهار داشت: زائران حسینی فاصله 35 کیلومتری شلمچه تا بصره را با اتوبوس طی می‌کنند و ازآنجا با قطار شرکت راه‌آهن عراق از بصره عازم کربلا می‌شوند.

موسوی گفت: زائران حسینی پس از طی مسیر 960 کیلومتری تهران تا شلمچه، بر اساس هماهنگیهای انجام‌شده با شرکت قطارهای راه‌آهن عراق، مسیر 480 کیلومتری بصره تا کربلا را با قطارهای عراقی سیر می‌کنند.

وی با اشاره به هماهنگیهای انجام‌شده با شرکت راه‌آهن عراق افزود: قرار است در ایام اربعین حسینی روزانه 5 رام قطار نیز از بصره عازم کربلا شود و زائران ایرانی می‌توانند با مراجعه به ایستگاه راه‌آهن بصره از این قطارها برای سفر به کربلای معلا استفاده کنند.

معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به قیمت بلیت قطار ترکیبی تهران – کربلا، افزود: قیمت بلیت تهران- کربلا برای زائران ایرانی یک‌میلیون و 300 هزار ریال (130 هزار تومان) تعیین‌شده است و مسافران در مدت 27 ساعت مسیر تهران تا کربلا را طی خواهند کرد. این مقام مسوول بر تسهیل تردد زائران حسینی در ایام اربعین (20 آبان تا 5 آذر) تأکید کرد و گفت: علاوه براین، با برنامه‌ریزهای انجام‌شده در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، 40 رام قطار فوق‌العاده با 35 هزار صندلی به‌صورت روزانه مسافران را بین تهران – خرمشهر جابجا خواهد کرد.

موسوی افزود: یک دستگاه ریل باس نیز هر نیم ساعت بین خرمشهر تا شلمچه زائران حسینی را دراین مسیر جابجا خواهد کرد تا مسافران با ظرفیت 115 هزار نفر صندلی به سهولت بتوانند مسیر 17 کیلومتری خرمشهر – شلمچه را طی کنند.

معاون مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: به‌منظور تأمین رفاه حال مسافران در ایستگاه راه‌آهن خرمشهر، سکوی جدیدی احداث‌شده تا زائران حسینی به سهولت بتوانند با استفاده از این سکو از قطار پیاده و یا سوار شوند.

به گزارش ایرنا، با توجه به اینکه سال گذشته بیش از دو میلیون زائر ایرانی از سراسر کشور برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کربلا شدند، امسال پیش‌بینی می‌شود حدود سه میلیون نفر از ایران از طریق سه مرز مهران – شلمچه و چزابه عازم کربلا شوند به همین منظور تمام دستگاههای اجرایی با برنامه مناسب درصدد تسهیل تردد زائران حسینی به کربلای معلا هستند.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *