قرار مجرمیت «پزشک تبریزی» صادر شد

دسته: رویداد حقوقی , مطالب برگزیده
بدون دیدگاه
شنبه - ۷ اسفند ۱۳۹۵


قرار مجرمیت «پزشک تبریزی» صادر شد

قرار مجرمیت «پزشک تبریزی» صادر شد

 

 

 

386016330

رئیسکل دادگستری آذربایجان شرقی از صدور قرار مجرمیت برای «پزشک تبریزی» خبر داد.

وی تصریح کرد: دادسرا در حال تنظیم کیفرخواست برای ارسال پرونده به دادگاه است.

بیستم مهرماه سال جاری و هم‌زمان با روز تاسوعای حسینی خبری مبنی بر فوت 2 عضو خانواده یکی از پزشکان تبریز در رسانه‌ها منتشر شد. بر اساس گفته رئیس‌کل دادگستری آذربایجان شرقی این پزشک مدعی شده بود که فردی چند غذای نذری در اختیار آنها قرار داده و اعضای خانواده‎اش با مصرف این غذا مسمومیت پیداکرده، راهی بیمارستان شده‌اند و در نهایت همسر و مادربزرگ این پزشک فوت می‌شوند.

تحقیقات برای شناسایی علت این حادثه با پیگیریهای شبانه‌روزی دادستان مرکز استان و بازپرس پرونده ادامه داشت تا این‌که این پرونده ابعاد تازه‌ای به خود گرفت و 10 آبان ماه قاضی موسی خلیل الهی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان شرقی جزییاتی جدید از پرونده فوت دو عضو خانواده این پزشک را تشریح کرد.

وی از صدور نظریه پزشکی قانونی در رابطه با این پرونده خبر داد و گفت: بر اساس نظریه پزشکی قانونی علت فوت دو نفر از اعضای خانواده این پزشک مسمومیت با سم فسفین بوده و در بررسی غذاها نیز این نوع سم کشف‌شده است.

دادستان تبریز در تبیین سوابق کاری و تحصیلی وی، تصریح کرد: این فرد یک پزشک عمومی است که در سالهای اخیر فارغ‌التحصیل شده و شهرت خاصی ندارد. قاضی خلیل الهی ادامه داد: عمده فعالیت وی نیز در خانه سلامت یکی از محلات تبریز بوده که توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز به بخش خصوصی واگذارشده است.

وی در رابطه با ادعای مطرح‌شده مبنی بر خیر بودن این پزشک نیز افزود: اگر مبنای این موضوع انتشار یک نسخه پزشکی در فضای مجازی باشد، باید گفت که این موضوع در تحقیقات به اثبات نرسیده است. قاضی خلیل الهی توضیح داد: در نسخه انتشاریافته از این پزشک در فضای مجازی، به داروخانه توصیه‌شده که وجه داروها را از بیمار دریافت نکند و این در حالی است که اصل بودن این نسخه و این‌که شخصی به‌واسطه توصیه این پزشک از پرداخت هزینه داروها معاف شده باشد در تحقیقات به اثبات نرسیده است.

دادستان تبریز تصریح کرد: اساساً این نسخه توسط یکی از آشنایان این پزشک در فضای مجازی منتشرشده که این فرد نیز از ماهیت موضوع در زمان انتشار آن خبر نداشته است.

قاضی خلیل الهی در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که آیا مسمومیت و فوت به دلیل مصرف غذای نذری در این پرونده به اثبات رسیده است یا خیر، گفت: اساساً موضوع مسمومیت با غذای نذری در این پرونده صد درصد منتفی است به‌هیچ‌وجه موضوع غذای نذری مطرح نبوده است.

وی با بیان این‌که غذاها از یکی از رستورانهای تبریز خریداری‌شده است، تأکید کرد: هم تحقیقات کارآگاهها و هم تحقیقات بازپرس پرونده حکایت از این داشت که اساساً موضوع غذای نذری نمی‌تواند مطرح شود.

قاضی خلیل الهی تصریح کرد: خوشبختانه در جریان تحقیقات، محل این غذاخوری شناسایی و با بررسی محتوای دوربینهای حاضر در محل، نحوه خرید غذا مشخص‌شده است.

دادستان تبریز خاطرنشان کرد: این پزشک نیز تأیید کرده که اصلاً بحث غذای نذری در کار نبوده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین ﻣﺤﺴﻨﯽ‌اژه‌ای  سخنگوی قوه قضاییه نیز در یک‌صد و چهارمین ﻧﺸﺴﺖ ﺧﺒﺮی خود گفت: پزشک تبریزی صراحتاً اعتراف نموده که غذا، نذری نبوده است و خودم از رستوران تهیه کردم. فعلاً به اتهام قتل بازداشت می‌باشد.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *