قانون موافقت‌نامه همکاری درزمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
جمعه - 5 آذر 1395


قانون موافقت‌نامه همکاری درزمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان

قانون موافقتنامه همکاری درزمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان

(مصوب 4/7 /1395)

 

شماره 59706/122 مورخ 10/8/1395

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

عطف به نامه شماره 40552/53110 مورخ 8/4/1395 در اجرای اصل یک‌صد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون موافقت‌نامه همکاری درزمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ 4/7/1395 و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می‌گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ـ علی لاریجانی

 شماره 99244 مورخ 19/8/1395

وزارت کشاورزی

با توجه به اصل یک‌صد و بیست و پنجم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اجرای مفاد موافقت‌نامه منوط به انجام تشریفات و ترتیبات مندرج در ماده (12) موافقت‌نامه است.

رئیس‌جمهور ـ حسن روحانی

 قانون موافقت‌نامه همکاری درزمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت جمهوری اسلامی ایران

و دولت جمهوری آذربایجان

ماده‌واحده ـ لایحه موافقت‌نامه همکاری درزمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان مشتمل بر یک مقدمه و دوازده ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود.

تبصره ـ در اجرای ماده (10) این موافقت‌نامه، رعایت اصل یک‌صد و سی ‌و نهم (139) و در اجرای ماده (11) نیز رعایت اصل هفتاد ‌و ‌هفتم (77) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

موافقت‌نامه همکاری درزمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان

 دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان که ازاین‌پس «طرفهای متعاهد» نامیده می‌شوند، با تمایل به توسعه همکاری درزمینه بهداشت دام و دامپزشکی به شرح زیر توافق نمودند:

ماده 1 ـ دامنه شمول موافقتنامه

دامنه شمول این موافقت‌نامه عبارت است از همکاری دوجانبه به‌منظور تضمین کنترل، پیشگیری، ریشه‌کنی و نیز ارتقای نظام مراقبتی و نظارتی گسترش بیماری‌های حیوانات خاکزی و آبزی و تسهیل در امر تجارت کالاهای مندرج در مجموعه مقررات بهداشتی حیوانات خاکزی و آبزی سازمان جهانی بهداشت دام (فرآورده‌های با منشأ دامی، داروهای دامپزشکی، خوراک دام) که ازاین‌پس «کد» نامیده خواهد شد.

ماده 2 ـ تعاریف

اصطلاحات مندرج دراین موافقت‌نامه دارای همان معنایی است که در کد و اصلاحات بعدی آن آمده است.

ماده 3 ـ مراجع صلاحیتدار

وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران (سازمان دامپزشکی کشور) و وزارت کشاورزی جمهوری آذربایجان (اداره دامپزشکی دولتی)، مراجع صلاحیت‌دار برای اجرای این موافقت‌نامه می‌باشند.

ماده 4 ـ تبادل اطلاعات

1 ـ طرفهای متعاهد علاوه بر ارسال فرمهای گزارش بیماری‌ها طبق دستورالعمل‌های مندرج در کد، به‌صورت مستقیم نیز تبادل اطلاعات خواهند نمود.

2 ـ طرفهای متعاهد آخرین نسخه از قوانین و مقررات خود درزمینه کنترل، پیشگیری و ریشه‌کنی بیماری‌های مندرج در کد را مبادله خواهند نمود. هرگونه تغییر در قوانین و مقررات مذکور در اسرع وقت ممکن و حداکثر ظرف مدت سی روز از زمان لازم الاجراء شدن آنها در قلمرو کشور هر یک از طرفهای متعاهد، به اطلاع طرف متعاهد دیگر خواهد رسید.

3 ـ طرفهای متعاهد نسبت به ارتقای همکاری‌های دوجانبه بین مراکز تحقیقاتی و علمی خود درزمینه کنترل، پیشگیری و ریشه‌کنی بیماری‌های مندرج در کد تلاش خواهند کرد و نتایج و اطلاعات به‌دست‌آمده از آن را بدون رضایت کتبی قبلی طرف متعاهد دیگر در اختیار طرف ثالث نخواهند گذاشت. همچنین در صورت درخواست، کمکهای متقابل را بر اساس ترتیبات و توافق‌های دوجانبه بعدی به یکدیگر ارائه خواهند نمود.

4 ـ طرفهای متعاهد یکدیگر را از دستاوردهای نوین علمی، تحقیقاتی و فنی درزمینه کنترل، پیشگیری و ریشه‌کنی بیماری مندرج در کد آگاه خواهند کرد. صاحبان دستاوردهای مزبور از حمایت‌های قانونی راجع به حقوق مالکیت فکری د%D


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها: