قانون منع به‌کارگیری دو شغله ها
 در دستگاههای دولتی لازم‌الاجراست

دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵


قانون منع به‌کارگیری دو شغله ها
 در دستگاههای دولتی لازم‌الاجراست

هشدار قاضی سراج به وزرا و مدیران ارشد اجرایی:

قانون منع به‌کارگیری دو شغله ها
 در دستگاههای دولتی لازم‌الاجراست

قاضی ناصر سراج طی نامه‌ای به مدیران ارشد وزارتخانه‌ها، سازمانها و دستگاههای اجرایی اعلام کرد قانون منع به‌کارگیری دو شعله‌ها در دستگاههای دولتی از تاریخ ابلاغ لازم‌الاجراست و این سازمان با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این نامه با استناد قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 22 اردیبهشت‌ماه سال 1395 مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیران ارشد دستگاههای اجرایی هشدار داده است که انتصاب افراد به‌صورت حقیقی و یا حقوقی به‌صورت هم‌زمان در بیش از یک شرکت که تمام یا بخشی از سرمایه آن متعلق به دولت یا نهادها یا مؤسسات عمومی غیردولتی است به سمت مدیرعامل یا عضو هیأت مدیره، غیرقانونی است و کلیه دستگاههای مشمول موظف‌اند مفاد قانون مذکور را رعایت کنند.

قاضی سراج در ادامه نامه خود متذکر شده است: سازمان بازرسی کل کشور به‌موجب تکالیف و وظایف قانونی خود به کلیه واحدهای بازرسی خود مأموریت داده تا در راستای نظارت بر حسن اجرای قانون مذکور، ضمن بهره‌گیری از تمامی ظرفیتهای قانونی، بر اجرای صحیح و کامل این قانون نظارت و دستگاهها و افراد متخلف را به مراجع قانونی معرفی کند.
در تبصره 2 ماده‌واحده قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت آمده است:
«هیچ فردی نمی‌تواند اصالتاً یا به نمایندگی از شخص حقوقی هم‌زمان در بیش از یک شرکت که تمام یا بخشی از سرمایه آن متعلق به دولت یا نهادها یا مؤسسات عمومی غیردولتی است به سمت مدیرعامل یا عضو هیأت مدیره انتخاب شود.
متخلف علاوه بر استرداد وجوه دریافتی به شرکت به پرداخت جزای نقدی معادل وجوه مذکور محکوم می‌شود.»
منبع: میزان

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *