قاتلان ریحانه و مادرش در کرمان دستگیر شدند

دسته: رویداد و حوادث
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۴ آبان ۱۳۹۵


قاتلان ریحانه و مادرش در کرمان دستگیر شدند

قاتلان ریحانه و مادرش در کرمان دستگیر شدند

بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان از دستگیری قاتلان ریحانه دختر ششساله و مادرش در کرمان خبر داد و گفت: سرقت، انگیزه اصلی قتل بوده است.

%d9%82%d8%a7%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%86-%d8%b1%db%8c%d8%ad%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%88-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1%d8%b4-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%b4

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دادگستری استان کرمان، ایمان شهسواری در حاشیه صحنه کشف اجساد افزود: 2 نفر در عید نوروز سال 1390 اقدام به این جنایت هولناک کرده بودند.

وی گفت: پس از دریافت گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک دختر شش‌ساله و مادر 31 ساله‌اش در شهر کرمان موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

وی بیان کرد: در یکسری اقدامات پلیسی توسط پلیس آگاهی استان کرمان مشخص شد قاتلان 2 نفر به نامهای (ح.الف) 31 ساله و (ی.ق) 28 ساله هستند.

بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب کرمان افزود: پس از شناسایی، دستور دستگیری قاتلان توسط دادستانی صادر شد و پلیس آگاهی باوجوداینکه این افراد چندین مرتبه با تغییر چهره و شگردهای دیگر موفق به فرار شده بوده‌اند، نهایتاً موفق به دستگیری این قاتلان حرفه‌ای شد.

وی عنوان کرد: قاتلان پس از سرقت طلا، جواهرات، ماشین و مقادیری وجه نقد از مقتول اقدام به خفه کردن این زن و فرزند شش‌ساله وی کرده و سپس اجساد آنها دریکی از مناطق متروکه و حاشیه‌ای شهر و در یک گودال دفن کردند.

شهسواری در خصوص شیوه کار متهمان گفت: این افراد با ایجاد طرح دوستی با زنان بی‌سرپرست و کسانی که از وضع نابسامان اجتماعی برخوردار بودند اقدام به سرقت اموال آنها می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه بانوان افرادی رئوف و مهربان هستند هشدار داد: زنان بایستی بر عواطف و احساسات خودکنترل داشته باشند و فریب ظاهر افراد سودجو را نخورند.

وی گفت: متأسفانه در بسیاری از پرونده‌ها دیده‌شده است افراد رذل و شرور با طرح محبت کاذب اولیه و سوءاستفاده از عواطف و احساسات پاک برخی از زنان و دختران، اقدام به فریب آنها می‌کنند و درنهایت نیز حوادث هولناکی به وقوع می‌پیوندد.

این مقام قضایی افزود: تمامی افراد جامعه بایستی نسبت به مراعات مقررات شرعی توجه لازم را داشته باشند و در تمام شرایط خداوند را ناظر به کارهای خود بدانند.

وی همچنین خطاب به مجرمان هشدار داد: بسیار ساده‌لوحانه است که افراد فکر کنند می‌توان هر کاری را انجام داد و کسی از آن خبر نشود و به‌یقین افراد بایستی پاسخگوی اعمال خود در دادگاه عدل الهی و همچنین در برابر قانون باشند.

وی ضمن تقدیر از زحمات مأموران پلیس آگاهی استان کرمان اعلام کرد: قاتلان سوابق متعدد کیفری ازجمله آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و ایراد ضرب‌وجرح عمدی در کارنامه سیاه خود داشتند.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *