غربیها معتقدند جنگ جهانی سوم در راه است

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 29 دی 1395


غربیها معتقدند جنگ جهانی سوم در راه است

غربیها معتقدند جنگ جهانی سوم در راه است

 

318250514

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان داد، غربیها فکر میکنند جنگ جهانی محتملتر از صلح است و پیشبینی میکنند که حملات تروریستی بیشتری سال ۲۰۱۷ در اروپا رخ دهد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، نتایج نظرسنجی از مردم کشورهای غربی نشان می‌دهد جنگ جهانی سوم در آستانه وقوع است و جهان در یک‌قدمی یک درگیری«تمام‌عیار»است. نظرسنجی جدید هم‌چنین نشان می‌دهد، مردم تا حدودی نسبت به آینده ناامید هستند و از وقوع درگیری جهانی هراس دارند. در درگیری خون‌بار کنونی در سوریه، هرکدام از ابرقدرتها حامی یک‌طرف هستند و داعش هم به شرارتهایش در خاورمیانه ادامه می‌دهد و موجی از اقدامات تروریستی در سراسر جهان به راه افتاده است.

نظرسنجی موسسه «یوگاو» از ۹۰۰۰ تن از ۹ کشور جهان نشان می‌دهد، اکثر مردم‌باور دارند که صلح جهانی در چشم‌انداز آتی نیست. مردم آمریکا معتقدند که به‌احتمال‌زیاد یک جنگ جهانی رخ می‌دهد و در همین حال، فرانسویها، آلمانیها و مردم انگلیس هم«بدبین» هستند. حدود ۶۴ درصد آمریکاییها گمان می‌کنند که جهان در آستانه جنگ بزرگی است و در مقابل تنها ۱۵ درصد معتقدند که صلح جهانی محتمل است.

انگلیسیها اندکی امید دارند؛ ۱۹ درصد معتقدند که وقوع صلح محتمل است اما ۶۱ درصد معتقدند که وقوع جنگ احتمال دارد. در مقابل مردمی از کشورهای اسکاندیناوی ازجمله سوئد، ‌فنلاند و نروژ اعتقاد چندانی ندارند که جهان در آستانه جنگ باشد. در بین این کشورها،‌ مردم دانمارک «خوش‌بین‌ترین» مردم نسبت به برقراری صلح هستند؛ ۳۹ درصد دانمارکیها صلح جهانی را پیش‌بینی می‌کنند و در مقابل ۴۵ درصد مخالف آن فکر می‌کنند. آنتونی ولز، مدیر تحقیقات سیاسی و اجتماعی یوگاو می‌گوید: ترس در میان مردم آمریکا و فرانسه در بالاترین حد است اما به دلایل مختلف. ترس آمریکاییها شاید بیانگر تردید آنها از دوره ریاست جمهوری ترامپ باشد. نتایج نظرسنجی مشابهی نشان می‌دهد که مردم اروپا و آمریکا، به روسیه به چشم یک تهدید نظامی مهم می‌نگرند. حدود ۷۱ درصد از انگلیسیها احساس تهدید از سوی روسیه دارند و در مقابل ۵۹ درصد آمریکاییها چنین حسی دارند که پایین‌ترین میزان در میان تمامی کشورهایی است که مورد نظرسنجی قرار گرفتند. هم‌چنین وقوع یک حمله از سوی اکثریت مردم جامعه انگلیس،‌ آلمان و آمریکا پیش‌بینی می‌شود. بااین‌حال، در فنلاند تنها ۲۶ درصد مردم وقوع یک حمله تروریستی را پیش‌بینی می‌کنند و ۶۳ درصد معتقدند که چنین چیزی بعید است. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *