عمان رسماً پیوستن به ائتلاف سعودی را تأیید کرد

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 15 دی 1395


عمان رسماً پیوستن به ائتلاف سعودی را تأیید کرد

عمان رسماً پیوستن به ائتلاف سعودی را تأیید کرد

 313879789

وزارت خارجه عمان در بیانیهای رسماً اعلام کرد که مسقط در راستای فهم مشترک کشورهای اسلامی تصمیم گرفته است که به ائتلاف کشورهای اسلامی مبارزه با تروریسم بپیوندد.

در این بیانیه تأکید شده است: پیوستن عمان به ائتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریسم در راستای فهم مشترک کشورهای اسلامی و به‌ویژه نقش و رهبری عربستان سعودی در تحقق صلح، امنیت و ثبات در مناطقی است که تروریسم مسلحانه در آنها حاکم شده است.

بر اساس این بیانیه: عمان به همراه دوستان خود همچون همیشه تمامی تلاش خود را در راستای ایجاد یک فضای منطقه‌ای با امنیت و ثبات، در این مرحله که نیازمند همکاری همگان است، به کار خواهد گرفت.

در همین رابطه یک مقام وزارت خارجه عمان توضیح داد: عمان کمکهای اطلاعاتی در زمینه مبارزه با تروریسم خواهد داشت و سیاست بی‌طرفانه خود را هرگز رها نخواهد کرد.

وی افزود: هدف عمان ما بسیار واضح است و ما در هرگونه حمله نظامی علیه همسایگان نظامی و برادر عرب خود مشارکت نخواهیم کرد.

عربستان سعودی در دسامبر 2015 اعلام کرد اعلام کرد که ائتلافی متشکل از 34 کشور باهدف «مبارزه با تروریسم» ایجاد کرده است که مرکز آن در ریاض پایتخت این کشور خواهد بود.

این در حالی است که در حمله این ائتلاف به یمن تنها 4 کشور عضو شورای همکاری خلیج‌فارس شامل کویت، امارات، بحرین و قطر مشارکت داشتند و بقیه کشورهایی که در این لیست قرار داشتند عملاً از همکاری با عربستان خودداری کردند.

هم‌چنین در حالی‌که هدف این ائتلاف مبارزه با تروریسم اعلام‌شده بود در عمل طی 23 ماه حمله این ائتلاف به یمن بیش از 7 هزار شهروند یمنی ازجمله 2500 کودک به شهادت رسیده‌اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل و تأیید عربستان ائتلاف سعودی در حمله به یمن از بمبهای خوشه‌ای استفاده کرده است.

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *