طرح مددکاری طلاق در راه است

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶


طرح مددکاری طلاق در راه است

معاون بهزیستی:

 طرح مددکاری طلاق در راه است

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح مددکاری در طلاق با همکاری دانشگاه علوم بهزیستی را آماده کردیم و این طرح آخرین مراحل خود را میگذراند.

حبیب‌الله مسعودی فرید افزود: کلینیکهای مددکاری اجتماعی نیز در این طرح، کنار سازمان بهزیستی فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: کارکرد مددکاری اجتماعی مانند سایر رشته‌ها در طول زمان تغییر می‌کند؛ ضمن این‌که افزایش تعداد انجمنهای مددکاری نشان می‌دهد که قدرت چانه‌زنی مددکاری در حال افزایش است که این مسأله به نفع مردم است.

وی تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور، دو محور اصلی توسعه و ایجاد رشته‌های کاربردی مددکاری اجتماعی و حمایت از تشکیل و فعالیت بخش غیردولتی در این عرصه را پیگیری می‌کند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: به‌طور مثال در راستای سیاست توسعه و ایجاد رشته‌های کاربردی مددکاری در اجرای طرح نماد با همکاری آموزش‌وپرورش، محتوای مددکاری مدرسه را تعریف کردیم. مسعودی فرید، بدون نام بردن از استانها افزود: طرح مددکاری مدرسه در 6 استان به‌صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: در راستای سیاست حمایت از تشکیل و فعالیت بخش غیردولتی مددکاری اجتماعی نیز بسیاری از پرونده‌های خانواده‌های زن سرپرست و کودکان مراکز شبه خانواده را به کلینیکهای مددکاری اجتماعی سپرده‌ایم.

وی ادامه داد: این اقدامات به خاطر قابلیتهای رشته مددکاری اجتماعی، قابل برون‌سپاری است.

معاون سازمان بهزیستی کشور با اشاره به یکی از عناوین سرفصلهای مورد بحث فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی مبنی بر توسعه و بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی و رسیدن به عدالت اجتماعی گفت: پایداری سیاسی و رشد اقتصادی مهم است اما اگر عدالت اجتماعی کنار آن گذاشته نشود، دستاورد مشخصی نخواهیم داشت.

مسعودی فرید با تأکید بر ارتقای ارزش و شرافت انسانی اضافه کرد: هر انسانی در هر جایگاهی از ارزش برخوردار است.

وی با اشاره به یکی دیگر از عناوین سرفصلهای مورد بحث فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی مبنی بر توسعه جوامع و پایداری محیط، یادآور شد: امسال شعار روز مددکاری اجتماعی در ایران، مددکاری اجتماعی و مدارای اجتماعی انتخاب‌شده است. این مقام مسؤول در بهزیستی اظهار کرد: می‌توان کارکردهای بیشتری برای مددکاری اجتماعی تعریف کرد. منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *