صلح مهر

دسته: حقوق همگانی
بدون دیدگاه
شنبه - 6 شهریور 1395


صلح مهر

صلح مهر

 

سؤال:

آیا زن می‌تواند مهر خود را به شخص ثالث صلح نماید؟

جواب:

بله؛از موارد انتقال طلب بوده و موضوع صلح مهر به ثالث موافقت مدیون یعنی زوج شرط نیست و صرفاً با توافق زوجه و ثالث مقصود حاصل است و مورد مصالحه: کلیه حقوق حقیقی و فرضی و واقعی مطالبات مصالح ناشی از مهر(صداق) مشارالیها موضوع سند ازدواج(نکاحیه) شماره… مورخ… تنظیمی و صادره دفتر رسمی ثبت ازدواج شماره… تهران که بر ذمه آقای…(زوج) است به‌نحوی‌که پس از امضاء این سند دیگر هیچ‌گونه حقی از حقوق مزبور برای مصالح در مورد صلح باقی نمانده و تمامی آن حقوق در مورد مصالحه متعلق به متصالح است. و طبق ماده754 قانون مدنی: هر صلح نافذ است جز صلح بر امری که غیر مشروع باشد. نویسنده: مهدی نیکزاد

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *