شبکه «جامعه و دانشگاه» فرصتی برای ایفای رسالت اجتماعی دانشجویان است

دسته: آخرین مطالب , دانشجوی حقوق
یکشنبه - 24 اردیبهشت 1396

بانک جامع مقالات حقوقی


شبکه «جامعه و دانشگاه» فرصتی برای ایفای رسالت اجتماعی دانشجویان است

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: احکام موضوع اتاق فکر استانی با عنوان شبکه «جامعه و دانشگاه» ابلاغ شده و این شبکه، فرصتی برای ایفای رسالت اجتماعی دانشجویان است.

دکتر سید ضیا هاشمی در نشست سراسری مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اظهار کرد: وضعیت دانشگاه‌های کشورمان از حیث دینداری و سلامت اجتماعی به ایده‌آل‌ها نزدیک‌تر است و نسبت به دانشگاه‌های دیگر کشورها از آسیب‌های اجتماعی کمتری برخوردار است.

وی افزود: باید با استفاده از راه‌کارهای ایجابی از سرمایه‌های اجتماعی در دانشگاه بهره برد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با بیان اینکه هر یک از دانشگاه‌ها به اندازه یک کشور ظرفیت دارد، تصریح کرد: اکنون دانشگاه‌ها با سه سال گذشته متفاوت شده‌اند و فضای تعاملی بین دانشجویان و استادان و نیز فعالیت‌های بخش عمرانی در دانشگاه بیشتر شده است.

هاشمی عنوان کرد: «شبکه جامعه و دانشگاه» از جمله فعالیت‌هایی است که با نگاه به بیرون تلاش دارد تا دانشگاه ورود اجتماعی داشته باشد و موجب پویش اجتماعی دانشگاه شود.

وی با بیان اینکه افق و چشم‌انداز معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه باید افق میان‌مدت و درازمدت داشته باشد، افزود: با آنکه اکنون در پایان چهارساله دولت تدبیر و امید قرار داریم، باید فعالیت‌های حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای اثرگذاری بیشتر و مطلوب‌تر تداوم منطقی داشته باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با بیان اینکه ما بخشنامه‌ای را در حوزه برگزاری مناظره به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور ابلاغ کردیم، گفت: در این خصوص ستادهای استانی کاندیداها می‌توانند نمایندگان‌شان را به دانشگاه‌های مربوطه معرفی کنند.

وی افزود: از آنجا که دانشگاه طبیعتاً یک گروه مرجع است و جامعه نگاه به دانشگاه دارد، این مسؤولیت اجتماعی دانشگاه الزام می‌کند تا در عرصه روشنگری و انتخاب منطقی کاندیداها به جامعه کمک کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، هاشمی با بیان اینکه دانشگاه کانون تفکر جامعه است و برای همه حوزه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی به عنوان مرجع محسوب می‌شود، عنوان کرد: یکی دیگر از بخشنامه‌های ارسالی این است که دانشگاه نباید ستاد انتخاباتی کاندیداها شود، اما در زمینه آگاهی بخشی دانشگاه باید فعالیت کامل داشته باشد.

نشست سراسری مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر از امروز چهارشنبه با هدف تبادل نظر آغاز شده و تا عصر فردا ادامه دارد.

منبع: ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *