سوریه از رژیم صهیونیستی به یونسکو شکایت کرد

دسته: حقوق در سایر جوامع
بدون دیدگاه
سه شنبه - 11 آبان 1395


سوریه از رژیم صهیونیستی به یونسکو شکایت کرد

سوریه از رژیم صهیونیستی به یونسکو شکایت کرد

 908200023

به نقل از المیادین، رسانههای اسرائیلی اعلام کردند که سوریه شکایتی از این رژیم به دلیل حفاریهای باستانی در استان مرزی قنیطره تقدیم سازمان یونسکو کرده است.

بر اساس این گزارش، سازمان یونسکو نیز به درخواست سوریه ترتیب اثر داد و نامه‌ای خطاب به نماینده رژیم اشغالگر صهیونیستی در این سازمان ارسال کرد که در این نامه از وی خواسته‌شده است توضیحات لازم در خصوص حفاریها در روستای بئر العجم در استان قنیطره را بعد از مشورت با طرفهای ذی‌ربط در این رژیم به یونسکو ارائه کند.

در متن این نامه خطاب به نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان یونسکو آمده است: حفاریهای باستانی در روستای بئر العجم از توابع استان قنیطره سوریه از ماه جولای 2016 میلادی در حال انجام است و همان‌طور که می‌دانید به‌موجب کنوانسیون بین‌المللی 1954 میلادی باید از میراث فرهنگی در زمان جنگ محافظت شود و ما بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم درباره حافظت از میراث فرهنگی از طریق همکاری مستحکم با مقامات محلی تأکید می‌کنیم.

اما این نامه به مذاق طرف صهیونیستی خوش نیامد و خشم این رژیم را برانگیخت؛ زیرا این نامه تنها چند روز بعد از صدور دو قطعنامه تاریخی علیه این رژیم درباره قدس و مسجدالاقصی، برای نماینده اسرائیل در یونسکو ارسال‌شده است.

نماینده اسرائیل در یونسکو همچنین ضمن انتقاد از عملکرد یونسکو در قبال اسرائیل گفت: این شکایت مسخره است و بیانگر شیوه‌های نامناسبی است که کشورهای عربی برای استفاده از یونسکو علیه اسرائیل به آن متوسل می‌شود.

نماینده رژیم صهیونیستی در یونسکو ضمن شکایت سوریه مدعی شد که این شکایت ادعایی بی‌ارزش است تا مشخص شود که آیا از طرف دیپلماتهای سوری بوده یا از طرف مسؤولان یونسکو. رسانه‌های صهیونیستی افزودند که هیئت این رژیم در یونسکو در حال حاضر به دنبال مشخص کردن هویت متشاکیان است.

کمیته میراث فرهنگی جهانی زیرمجموعه سازمان یونسکو پنجم آبان ماه با تصویب یک قطعنامه دیگر هرگونه ارتباط یهودیان با مسجد‌الاقصی را رد کرد.

این قطعنامه نحوه عملکرد اسرائیل در مدیریت اماکن دینی در قدس اشغالی را موردانتقاد قرار داده و خاطرنشان کرده است که قدس شهر مقدس مسلمان، مسیحیان و یهودیان است.

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۷
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *