سندی ضد نظام سلامت در تاریخ ایران

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳ آذر ۱۳۹۵


سندی ضد نظام سلامت در تاریخ ایران

وزیر بهداشت انتقاد کرد

  سندی ضد نظام سلامت در تاریخ ایران

   عملیات روانی علیه وزارت بهداشت

 710391986

وزیر بهداشت ضمن انتقاد ازآنچه عملیات روانی سنگین علیه وزارت بهداشت خواند، گفت: این اقدام بهعنوان سندی علیه سلامت مردم کشور در تاریخ باقی خواهد ماند و بالاخره روزی حقیقت روشن خواهد شد.

دکتر سید حسن هاشمی در مطلبی با عنوان «برای سلامت مردم، سیاسی تصمیم نگیریم» در اینستاگرام خود نوشت: طی دو هفته گذشته عملیات روانی سنگینی علیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شکل گرفت. عملیاتی که هدف از آن، اثرگذاری در تصمیم سازی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مورد ساماندهی حوزه‌ سلامت در برنامه‌ ششم بود. از چپ و راست و میانه تا بخشی از جامعه‌ پزشکی هم دراین موضوع فعال بودند. البته این اقدام به‌عنوان سندی علیه سلامت مردم کشور در تاریخ باقی خواهد ماند و بالاخره روزی حقیقت روشن خواهد شد.

آنچه باید تأکید کنم این‌که دراین میدان، وزارت بهداشت نه عقبه‌ سیاسی دارد، نه تشکیلات رسانه‌ای آماده‌به‌خدمت برای فضاسازی و نه پولی برای هزینه کردن دراین حوزه‌ها که اگر داشت هم‌چنین نمی‌کرد.

اما لازم است هم‌وطنان عزیز بدانند، ما در کمیسیون تلفیق تنها از یکپارچه‌سازی مدیریت خدمت و تجمیع منابع و بیمه‌ها که نص قانون و سیاستهای ابلاغی رهبری در حوزه‌ سلامت است، دفاع کردیم؛ آن‌هم برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر بهداشتی و درمانی به مردمی که گاه در رنج بیماری و فقر و نبود امکانات، از هستی ساقط می‌شدند.

پرواضح است تولیت، بدون نظارت و مدیریت بر منابع مالی، قادر به اجرای سیاستها نیست. مدلهای موفقی ازاین‌دست نیز در جهان وجود دارد که همه آن را می‌شناسیم.

در کشور ما اما پول در اختیار وزارت رفاه است و سیاست‌گذار وزارت بهداشت! در چنین شرایطی آیا متولی می‌تواند پاسخ‌گوی افکار عمومی، مجلس و نیازهای مردم باشد؟

متأسفم که در فضای سیاست زده‌ کشور، برخی سیاست‌بازان هر آنچه را می‌خواهند، وارونه جلوه می‌دهند؛ و از همین وسیله برای رأی نیاوردن نظرات کارشناسان دلسوز حوزه‌ سلامت سود بردند.

همچنین با صراحت می‌گویم، با ادغام وزارت رفاه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا انتزاع آموزش پزشکی مخالفم و چنین پیشنهادهایی را به سود نظام سلامت کشور نمی‌دانم. اینها نشانیهای غلط دیگری است، برای ادامه‌ همان عملیات روانی و بدون تردید دود این سیاست‌بازیها به چشم همان مردم دردمند می‌رود و سودش به جیب منفعت‌طلبان و تاریخ چنین خطایی را هرگز نخواهد بخشید. امیدوارم در صحن علنی، نمایندگان به برنامه‌ای رأی دهند که نفع مردم در آن است.

منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *