سر دانشجویان ‌رشته‌‌محلهای فاقد مجوز بی‌کلاه ماند


دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۹ تیر ۱۳۹۵


سر دانشجویان ‌رشته‌‌محلهای فاقد مجوز بی‌کلاه ماند


وزارت علوم مدارک نیابتی دانشگاه آزاد را تایید نکرد

سر دانشجویان ‌رشته‌‌محلهای فاقد مجوز بی‌کلاه ماند

به رغم تأکید رئیس دانشگاه آزاد مبنی بر تأیید مدارک نیابتی واحدهای علوم و تحقیقات این دانشگاه، وزارت علوم مدارک نیابتی را تایید نکرد و در حال حاضر مدارک فارغ‌التحصیلان این واحدهای دانشگاهی اعتباری ندارد.
دانشگاه آزاد اسلامی مدتی است برای حل مشکل رشته محلهای فاقد مجوز خود اقدام به صدور مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان این رشته محلها از طریق واحد علوم‌وتحقیقات تهران به نیابت از محل تحصیل دانشجو کرده است. در این روش در دانشنامه تحصیلی فارغ‌التحصیلان پس از ذکر نام واحد علوم و تحقیقات تهران، نام واحد محل تحصیل فرد درج می‌شود.
بدین ترتیب سایر واحدهای دانشگاه آزاد با استفاده از نام و مجوز واحد علوم و تحقیقات تهران اقدام به پذیرش دانشجو و صدور مدرک تحصیلی می‌کنند.
حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد تأکید کرده بود که مدارک نیابتی این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم است، وی روز اول تیرماه سال جاری طی مصاحبه‌ای تأکید کرد که این مدارک مورد تأیید وزارت‌علوم است و این در حالی است که دقیقا پنج روز قبل طی نامه‌ای خطاب به وزیرعلوم،تحقیقات و فناوری اعلام کرده است که مدارک تحصیلی این دانش‌آموختگان توسط دانشگاه آزاد صادر شده است، اما پاسخ استعلامات صورت پذیرفته از آن وزارت علوم برای رشته‌ محلهای اشاره شده به صورت منفی اعلام می‌شود.
این نامه به شماره 22184-10 مورخ 26/03/95 خطاب به وزیر علوم است.

متن این نامه به شرح ذیل است:
« جناب آقای دکتر محمد فرهادی
وزیر محترم‌علوم، تحقیقات‌و‌فناوری
با سلام‌و‌احترام
به استحضار می‌رساند با عنایت به نامه‌های شماره 529256 مورخ 23-09-92 و 539525 مورخ
 09/10/92 مدیرکل محترم وقت دفتر گسترش آموزش‌عالی وزارت‌علوم، تحقیقات‌وفناوری مبنی بر بلامانع بودن ادامه فعالیت رشته محلهای مراکز، واحدها و پردیسهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی مندرج در دفترچه آزمون سال 1392 و به استناد بند 6 صورتجلسه مشترک فی ما بین آن وزارتخانه و دانشگاه آزاد اسلامی به شماره 99518 مورخ 27/5/94 مقرر شده است مدارک تحصیلی دانش‌آموختگان و دانشجویان ورودی قبل از سال تحصیلی 95 – 1394 واحدها و پردیسهای تجمیع شده دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان (واحد علوم و تحقیقات تهران – نام واحد تجمیع شده) صادر و توسط آن وزارتخانه محترم مورد تایید قرار گیرد.
با توجه به مراتب فوق، مدارک تحصیلی دانش‌آموختگان مذکور توسط دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده است، لیکن متاسفانه پاسخ استعلامات صورت پذیرفته از آن وزارتخانه محترم برای رشته / محلهای اشاره شده به صورت منفی اعلام می‌گردد.

خواهشمند است دستور فرمایید مفاد صورتجلسه اشاره شده به نحو مقتضی به مبادی ذیربط اعلام تا از بروز هرگونه اشکال و شبهه در صدور مدارک دانش‌آموختگان واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی جلوگیری شود ».
منبع: فارس

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *