سرپرست دانشگاه علمی کاربردی خبرداد:
کاهش رشته‌های نظری در دانشگاه علمی کاربردی/ حذف ۱۴ درصد رشته‌ها

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۵ مرداد ۱۳۹۵


سرپرست دانشگاه علمی کاربردی خبرداد:
کاهش رشته‌های نظری در دانشگاه علمی کاربردی/ حذف ۱۴ درصد رشته‌ها

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی خبرداد:
کاهش رشته‌های نظری در دانشگاه علمی کاربردی/ حذف ۱۴ درصد رشته‌ها

سرپست دانشگاه علمی کاربردی گفت: این دانشگاه در سال تحصیلی آینده ضمن به حداقل رساندن رشته های غیر مهارتی با مراکزی که خارج از چارچوب ها و ضوابط آموزشی عمل کنند مطابق مقررات رفتار خواهد کرد.
 محمد حسین امید گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی همانند گذشته در چارچوب اساسنامه، راهبردهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و وزارت علوم به فعالیت خود ادامه می دهد و در تمامی رشته های مصوب که در راستای ماموریت های تعیین شده و بر اساس نیازسنجی شغلی تدوین شده است، چنانچه دارای متقاضی باشند، دانشجو می پذیرد. وی در خصوص ضرورت توسعه رشته های مهارتی افزود:
تاکنون اولویت وزرای علوم در دولت یازدهم محمد فرهادی بر حمایت، تقویت و توسعه دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده و این روند اکنون با قوت بیشتری ادامه دارد. سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی تأکید کرد: در لایحه برنامه ششم توسعه کشور برای دانشگاه جامع علمی کاربردی نقش پررنگی در نظر گرفته شده است. 
امید اضافه کرد:
باتوجه به اینکه جمعیت دانشجویی کشور رو به کاهش است، اما به دلیل رسالت و ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی، تعداد دانشجویان این دانشگاه نه تنها کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه در شرایط توسعه اقتصادی جدید کشور بعد از برجام که نیروهای مهارت آموخته بیشتری مورد نیاز است، جمعیت دانشجویی این دانشگاه افزایش خواهد داشت.
وی در خصوص شائبه کاهش رشته های دانشگاه گفت:
در راستای برنامه ها و سیاست های کلان وزارت علوم، در بازنگری رشته های تحصیلی پیشنهادی مراکز این دانشگاه، تنها حدود ۱۴ درصد از کد رشته محل هایی که منطبق با رسالت دانشگاه نبوده اند حذف شده اند که این امر یک رویکرد منطقی بوده و در سال های آتی با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی گفت: دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم با پذیرش دانشجو در بیش از ۸۵ درصد از رشته های مهارتی پیشنهادی این دانشگاه با ظرفیتی بیش از ۷۰۰ هزار دانشجو موافقت کرد. امید درخصوص ضرورت نظارت بر اجرای صحیح آموزش های مهارتی افزود:
ماموریت این دانشگاه تربیت دانشجو در رشته های نظری نبوده و قرار نیست دانش آموختگان این دانشگاه بدون کسب مهارت های لازم به خیل عظیم دانش آموختگان فاقد شغل در جامعه بپیوندند.
وی تاکید کرد: دانشگاه در سال تحصیلی آینده ضمن به حداقل رساندن رشته های غیر مهارتی، با انجام نظارت های دقیقتر، با مراکزی که خارج از چارچوب های کیفی ابلاغی از سوی دانشگاه عمل کنند و ضوابط آموزشی را رعایت نکنند، مطابق مقررات رفتار خواهد کرد.
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی خاطر نشان کرد:
این دانشگاه به عنوان دانشگاهی پاسخگو، نسبت به آینده دانشجویان خود که با هزینه شخصی و به امید کسب مهارت برای اشتغال در آینده تحصیل می کنند، مسئولیت داشته و به دانشجویان و خانواده آنها پاسخگو است.
منبع: مهر

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *