سازه‌های ناایمن از واقعیتهای شهر ما لزوم حمایت قوه قضاییه در ایمن‌سازی ساختمانهای پایتخت

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - 23 بهمن 1395


سازه‌های ناایمن از واقعیتهای شهر ما لزوم حمایت قوه قضاییه در ایمن‌سازی ساختمانهای پایتخت

سازه‌های ناایمن از واقعیتهای شهر ما لزوم حمایت قوه قضاییه در ایمن‌سازی ساختمانهای پایتخت

230133258

نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران بر لزوم حمایت قوه قضاییه در راستای ایمن‌سازی سازه‌های ناایمن شهر تهران قرار تأکید کرد.

محمدمهدی تند گویان، در خصوص وضعیت تهران و ساختمانهای بلندمرتبه ناایمن در دوران پساپلاسکو گفت: در تهران سازه‌هایی به‌مانند پلاسکو زیاد وجود دارد که نمی‌توانیم به تفکیک بگوییم مالک یا شهرداری مقصر است چراکه فعالیت سازه‌های ناایمن یکی از واقعیتهای شهر ما است.

وی با بیان این‌که در تهران ساختمانهای تجاری قدیمی به‌ویژه در منطقه 12 که مورد بهره‌برداری مردم قرار می‌گیرند به‌وفور پیدا می‌شود، تصریح کرد: مسأله عدم ایمنی ساختمانها بخصوص با کاربری تجاری، واقعیت تهران است، چراکه حتی شما می‌بینید ساختمانهای نوساز به‌مانند مجتمع تجاری فردوسی که تجهیزات به‌روزی دارد، با مشکل ایمنی روبه‌روست و این نشان می‌دهد که ایمنی مورد غفلت قرارگرفته است.

نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به پیگیری سه‌ساله ایمن‌سازی مجتمع تجارت فردوسی، گفت: مردم شاهد بودند که 3 سال درگیر ایمن‌سازی یک مجتمع نوساز بودیم چه برسد به سازه‌های قدیمی که افراد زیادی در آن مشغول به کار هستند و حاضر نیستند حتی یک روز دست از کسب‌وکار در راستای ایمن‌سازی بردارند.

تند گویان با اشاره به موضوع مدل مالکیت در مجتمعهای تجاری نیز گفت: ما با موضوع مالکیت و سرقفلی در مجتمعها مشکل داریم چراکه شهرداری عنوان کرده که بارها به بهره‌برداران واحدهای تجاری اخطاریه داده است و این در حالی است که علی‌رغم تمام تذکراتی که شهرداری داده، باید تذکرات به مالک و نه سرقفلی داران داده می‌شد چراکه مالک باید تصمیمات نهایی را در خصوص ایمن‌سازی ملکش اتخاذ کند.

وی با بیان این‌که واقعیت این است که وقتی ما با حقوق مالکانه طرف هستیم، باید نهادهای حقوقی و قوه قضاییه از مدیریت شهری حمایت کند، گفت: باید در تخلیه، پلمپ و احیای ملک قوه قضاییه به کمک مدیریت شهری بیاید، چراکه مطمئناً هیچ مالک سرقفلی داری حاضر نیست، دست از کسب‌وکار نمی‌کشد تا ملکش ایمن شود مگر این‌که حکمهای قضایی معتبر داشته باشیم. نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران با بیان این‌که بارها عنوان کردم در قوه قضاییه حقوق مالکانه بر حقوق شهروندی و ایمنی شهر ارجحیت دارد، گفت: شاهد بودید که ما برای ایمن‌سازی مجتمع نوساز تجارت جهانی فردوسی مالک دو الی سه بار رأی قضایی علیه شهرداری گرفت و این در حالی است که ما تنها در راستای ایمن‌سازی اقدام کرده بودیم و جای سؤال است که چرا قوه قضاییه در راستای حمایت از مالک حکم داد و وقتی مدیریت شهری در موضوع پلاسکو با حدود 600 کسبه روبرو بود، باید حمایت قوه قضاییه می‌داشتیم. منبع: ایسنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *