زیارت اربعین پاسخ دندان‌شکنی به تکفیریها است

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۴ آبان ۱۳۹۵


زیارت اربعین پاسخ دندان‌شکنی به تکفیریها است

آیتالله مکارم شیرازی:

زیارت اربعین پاسخ دندانشکنی به تکفیریها است

مداحان بابیان مطالب غلوآمیز بهانه به دست دشمنان ندهند

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه زیارت اربعین پاسخ دندانشکنی به تکفیریها است، گفت: پیام امام حسین (ع) علیرغم میل باطنی دشمن در دنیا گسترش مییابد، البته حساسیت دشمن نیز به این زیارت افزایشیافته که باید همه مراقب دسیسههای دشمنان باشند.

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار با اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین ابراز امیدواری کرد که برنامه زیارت اربعین امسال نیز همچون سالهای گذشته به‌صورت منظم برگزار شود.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه زیارت اربعین یک سرمایه بزرگ است، اظهار داشت: این زیارت عظمت جهان تشیع را نشان می‌دهد و بااینکه تبلیغ خاصی دراین زمینه صورت نمی‌گیرد اما مردم به‌صورت خودجوش در مراسم اربعین شرکت می‌کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به نقش صداوسیما در خصوص برگزاری پیاده‌روی اربعین گفت: همچنین رسانه‌های برون‌مرزی نیز باید مسئله زیارت اربعین را جدی گرفته و اطلاع‌رسانی خوبی دراین زمینه صورت گیرد.

وی با ابراز اینکه با تشکیل ستاد اربعین زیارت اربعین درزمینه‌های مختلف در حال نظام‌مند شدن است، افزود: همچنین به دلیل وجود فرقه‌های مختلف مذهبی در کشور عراق زائران باید از اهانت به مذاهب دیگر خودداری کنند و باید دراین زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد. آیت‌الله مکارم شیرازی با اظهار اینکه زیارت اربعین پاسخ دندان‌شکنی به تکفیریها است، خاطرنشان کرد: پیام امام حسین (ع) علی‌رغم میل باطنی دشمن در دنیا گسترش می‌یابد، البته حساسیت دشمن نیز به این زیارت افزایش‌یافته است که باید همه مراقب دسیسه‌های دشمنان باشند. استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به حضور 20 میلیونی مردم در زیارت اربعین گفت: باید با استفاده فرهنگی از این زیارت بر شکوه و عظمت آن افزود. آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: ما هرساله شاهد برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم اربعین هستیم و همگان اذعان دارند که مدیریت بیش از 20 میلیون زائر در زیارت اربعین بهتر از مدیریت حج آل سعود است.

وی یادآور شد: مردم ایران باید به مردم عراق احترام بگزارند چراکه ایرانیها در عراق مهمان هستند و باید به دستورات دولت عراق عمل کنند، همچنین باید مردم با گذرنامه و به‌صورت قانونی از مرزها عبور کنند تا خللی در انجام باشکوه این مراسم به وجود نیاید.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید بر رعایت قوانین کشور عراق توسط زائران ایرانی افزود: همچنین برخی مداحان بابیان مطالب غلوآمیز بهانه به دست دشمنان می‌دهند که باید حد لازم را در مداحیها و سخنرانیهای خود رعایت کنند. وی با تأکید بر مراقبت زوار اربعین در خصوص حجاب و اختلاط خاطرنشان کرد: همچنین رعایت حال مستمندان بر همگان واجب است و باید از اسراف در غذاها در زیارت اربعین جلوگیری شود.

منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *