رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی 
دشمن اصلی جهان اسلام


دسته: رویداد حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۳ آذر ۱۳۹۵


رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی 
دشمن اصلی جهان اسلام


شمخانی در دیدار مشاور امنیت ملی افغانستان:

رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی 
دشمن اصلی جهان اسلام


محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان که به دعوت دریابان علی شمخانی برای دیداری دوروزه به ایران سفرکرده است، پیش از ظهر امروز با نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان ملاقات و در خصوص مهم‌ترین تحولات امنیتی منطقه و سازوکارهای مقابله با تروریسم در افغانستان گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به‌ضرورت همکاریهای گسترده و راهبردی میان ایران و افغانستان و استمرار گفت‌وگوهای امنیتی میان دو کشور، بر دستیابی به راه‌حلهای پایدار برقراری امنیت در مرزهای مشترک دو کشور و مقابله با تروریسم تأکید کرد.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی همچنین با ابراز تأسف و همدردی با قربانیان انفجارهای تروریستی اخیر در این کشور، گسترش ناامنی در بستر نزاعهای فرقه‌ای و تروریستی را سیاست دیرینه برخی قدرتها برای استهلاک ظرفیتهای ملی و جایگاه منطقه‌ای کشورهای اسلامی دانست.
شمخانی با اشاره به افزایش بی‌ثباتی ناشی از حضور نیروهای بیگانه در افغانستان و توسعه بحرانهای امنیتی این کشور از زمان اشغال توسط آمریکا تاکنون افزود: روند افزایش نقش نیروهای نظامی و انتظامی افغانستان در حوزه ایجاد امنیت و ثبات در این کشور اقدامی قابل‌تقدیر و نشانه روشنی از فعال‌سازی ظرفیتهای گستره افغانستان در تأمین امنیت این کشور است.
وی با اشاره به گفت‌وگوهای جاری میان دو کشور در خصوص موضوع آبهای مرزی و نحوه مهار آن اظهار داشت: آب یکی از اصلی‌ترین عوامل توسعه و آبادانی در مناطق مرزی دو کشور بوده و باید در چارچوب حق مشترک و به‌عنوان عاملی برای افزایش مودت و مشارکت در مسیر ایجاد رفاه مرزنشینان ایران و افغانستان موردتوجه قرار بگیرد.
شمخانی با تأکید بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تدوین راهبردهای مشترک در عرصه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و مرزی با افغانستان عنوان کرد: تلاش مشترک به‌منظور تجمیع ظرفیتهای بومی برای امنیت‌سازی و توسعه پایدار تنها راهکار مؤثر در برقراری ثبات منطقه‌ای است.
نماینده مقام معظم رهبری امنیت مرزی میان دو کشور را عامل اساسی در توسعه زیربنایی و اقتصادی مناطق مرزی، افزایش مبادلات تجاری و کاهش قاچاق مواد مخدر دانست و افزود: جلوگیری از افزایش تحرک و نفوذ گروههای تروریستی و قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای مشترک بدون تعامل هدفمند و به‌کارگیری راهبردهای همگرا امکان‌پذیر نیست.
وی با انتقاد از اقدامات مخرب برخی کشورهای منطقه که باهدف محدودسازی ظرفیتها و توانمندیهای همسایگان اقدام به تشکیل ائتلافهای غیر سازنده می‌‌کنند، اظهار داشت: دشمن اصلی جهان اسلام، رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی است و هر اقدامی که به تضعیف توانمندیهای کشورهای اسلامی منجر شود، نادرست و در مسیر تقویت اسراییل است. حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور افغانستان نیز که به دعوت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان به ایران سفرکرده است در این دیدار ضمن تقدیر از نقش سازنده ایران در توسعه و پیشرفت افغانستان خاطرنشان کرد: مقابله همه‌جانبه با افراط‌گرایی و تروریسم با رویکرد امنیت منطقه‌ای و تعامل میان همه کشورها امکان‌پذیر است.
وی با اشاره به اراده این کشور در پیگیری سند همکاری بین دو شورای‌عالی ایران و افغانستان خواستار گسترش همکاریها به‌ویژه با کشورهای همسایه برای ایجاد امنیت پایدار در مرزها و کمک به مبارزه با تروریسم و ترانزیت مواد مخدر شد.
منبع: فارس

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *