رفع فیلتر فیس‌بوک و توییتر خلاف قانون است


دسته: حقوق سایبری
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵


رفع فیلتر فیس‌بوک و توییتر خلاف قانون است


رفع فیلتر فیس‌بوک و توییتر خلاف قانون است

به گزارش خانه ملت، محمود واعظی درباره انتشار خبرهایی مبنی بر رفع فیلتر فیس‌بوک و توییتر برای کاربران ایرانسل اضافه کرد: من از این موضوع اطلاعی ندارم و اگر ایرانسل چنین کاری انجام داده باشد، تخلف قانونی کرده و باید مورد آن بررسی شود.
وی یادآوری کرد فیس‌بوک و توییتر در ایران فیلتر است و ایرانسل نیز نمی‌تواند آن را باز کند.

مسأله نفوذ یا هک اطلاعات ایرانسل در میان نیست
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد سطح امنیت محل و نوع نگهداری اطلاعات مشترکان ایرانسل (دیتابیس) و لو رفتن اطلاعات آنها گفت: خبر لو رفتن اطلاعات 20 میلیون مشترک ایرانسل مربوط به دو سال و نیم پیش است که ایرانسل اطلاعات را در یک سی.دی به یکی از نهادها داده بود و ازآنجا به بیرون درز کرد؛ بنابراین اکنون هیچ بحث امنیتی مطرح نیست.
واعظی با ردّ هک یا نفوذ در دیتابیس ایرانسل به‌وسیله ربات تلگرامی، تأکید کرد: هیچ مسأله نفوذ یا هک در میان نیست.
به گزارش ایرنا، واعظی یکشنبه این هفته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: دو سال و نیم پیش یکی از اپراتورهای تلفن همراه همه اطلاعات مشترکان خود را بنا به درخواست یکی از نهادهای امنیتی در اختیار این نهاد قرارداد.
وی اضافه کرد: فردی متخلف در این نهاد با آگاهی از وجود اطلاعات مشترکان این اپراتور اقدام به فروش آنها به مبالغ ناچیزی کرد و اطلاعات همان زمان فاش شد.
واعظی به فاش شدن دوباره این اطلاعات در روزهای گذشته توسط افرادی به‌وسیله یک ربات در تلگرام اشاره کرد و ادامه داد: با برملا شدن دوباره این اطلاعات اقدام لازم برای مسدود کردن ربات صورت گرفت و جلو فعالیت این ربات گرفته‌شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اپراتور مربوط نیز شکایت از فردی که اطلاعات را فاش کرده، در دستور کار خود قرارداد است و آن را تا به سرانجام رسیدن پیگیری خواهد کرد. واعظی تأکید کرد، مردم مطمئن باشد اطلاعات فاش شده اطلاعات تازه‌ای نیست و پیگیریهای لازم تا دستیابی نتیجه ادامه خواهد یافت.
پیش‌ازاین سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود: بر اساس دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و باهدف صیانت از اطلاعات کاربران، ربات فاش کننده اطلاعات کاربران اپراتور تلفن همراه ایرانسل با اقدامهای انجام‌شده مسدود شده است و کاربران نگران نباشند.
منبع: خبرگزاری ایرنا

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *