رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری: 
تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای 
خلاف قانون است

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
شنبه - ۲ مرداد ۱۳۹۵


رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری: 
تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای 
خلاف قانون است

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری: 
تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای 
خلاف قانون است

طی روزهای اخیر برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از “بازنگری قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره” صحبت می‌کنند؛ در یکی از این اظهارنظرها پروانه سلحشوری رئیس فراکسیون زنان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه “از ظرفیت ابزارهایی مانند ماهواره بهره‌مند شد” گفته بود:
“با توجه به شرایط کنونی قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره امکان بازنگری دارد زیرا اقدامات سلبی انجام‌شده در این حوزه جواب مثبتی در پی نداشته است”.
در همین رابطه حجت‌الاسلام سید رضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از اشکالاتی که در کشور ما از قبل وجود داشته و اکنون نیز وجود دارد عدم نظارت بر اجرای قانون از جمله توسط مجلس شورای اسلامی است گفت:
مجلس شورای اسلامی دو وظیفه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون را بر عهده دارد و همانگونه که مشخص است تا کنون مجلس نسبت به اجرای قانون در حوزه‌هایی مثل “ممنوعیت استفاده از ماهواره”، “عفاف و حجاب” و امثال اینها، نظارت جدی انجام نداده است.
وی با اشاره به صحبتهای علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که گفته بود “70 درصد مردم ایران ماهواره دارند و آن را تماشا می‌کنند”
اظهار کرد: تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای جدای از آنکه کاری خلاف قانون است، نتیجه‌ای جز فروپاشی و ایجاد بداخلاقی در خانواده‌ها به همراه ندارد.
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ادامه داد:
ما باید ببینیم از زمانی که ممنوعیت استفاده از ماهواره به شکل یک قانون تصویب شد، چرا تا کنون به درستی اجرا نشده و چرا بر نظارت آن اهتمام جدی وجود نداشته است.
حجت الاسلام اکرمی افزود:
همه باید پاسخ دهیم که این ناهنجاریهایی که در جامعه ما وجود دارد و روز بروز در حال گسترش و توسعه است، از کجا ناشی شده و چه کسی باید پاسخگوی اصلی ناهنجاریها در جامعه به ویژه در مقوله “خانواده” باشد. وی در ادامه تاکید کرد: اگر ما ممنوعیت استفاده از ماهواره را برداریم و بگوییم که 30 درصد بقیه مردم هم مجاز هستند که شبکه‌های ماهواره‌ای را ببینند، در واقع بر ناهنجاریهای جامعه افزوده‌ایم. رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری همچنین اذعان کرد: اینکه ما بگوییم چون مردم غیبت می‌کنند، تهمت می‌زنند، دروغ می‌گویند، مشروب می‌خورند و دزدی می‌کنند، بنابراین قوانین ضدغیبت و تهمت و مشروب خواری و دزدی باید برداشته شود، گره‌ای را از مشکلات جامعه باز نمی‌کند بلکه بر گرههای موجود می‌افزاید. حجت‌الاسلام اکرمی با اشاره به ضرب‌المثل “توجیه الغلط، غلط آخر” گفت: آن کسانی‌که می‌گویند قانون ممنوعیت استفاده از ماهواره را برداریم اگر حاضر هستند پاسخگوی ناهنجاریهای ناشی از آزادی ماهواره باشند، می‌توانند این ممنوعیت را بردارند.
وی در پایان با اشاره به اینکه باید با مردم صادقانه، عالمانه و قاطعانه درخصوص مضرات استفاده از ماهواره صحبت کرد گفت: ما به صرف اینکه مردم در جامعه دروغ می‌گویند حق نداریم بیاییم دروغگویی را قانونی و مجاز اعلام کنیم زیرا این کار سبب افزایش ناهنجاری در جامعه می‌شود.
منبع: میزان

نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *