رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه هوای پاک را برای بررسی مجدد به کمیسیون کشاورزی ارجاع داد

دسته: تازه های قوانین
بدون دیدگاه
سه شنبه - 11 آبان 1395


رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه هوای پاک را برای بررسی مجدد به کمیسیون کشاورزی ارجاع داد

رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه هوای پاک را برای بررسی مجدد به کمیسیون کشاورزی ارجاع داد

 118847949

رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه هوای پاک را برای بررسی مجدد به کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ارجاع داد.

 دکتر علی لاریجانی در نشست علنی روز یکشنبه، 9 آبان ماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی موادی از لایحه هوای پاک با توجه به ایرادات ویرایشی و ابهامات موجود در متن لایحه اظهار داشت: در حال حاضر با ایرادهای متعددی در لایحه هوای پاک مواجه هستیم که دو مسیر را می‌توانیم پیش رو بگیریم یا لایحه مسکوت بماند یا برای شور دوم به کمیسیون کشاورزی ارسال شود. وی ادامه داد: اما ازآنجایی‌که موضوع آلودگی هوا مهم است و می‌خواهیم در دستور کار مجلس قرار بگیرد بهتر است موضوع برای بررسی مجدد به کمیسیون ارسال شود چراکه استان‌های دیگر به‌جز تهران ازجمله خوزستان، اراک و سیستان هرکدام به نحوی درگیر آلودگی هوا هستند.

رئیس دستگاه قانون‌گذاری بابیان اینکه در لایحه هوای پاک به آلودگی‌های صوتی و هوا اشاره‌شده است اظهار داشت: همچنین در بررسی لایحه باید به نکته‌ای که ابطحی اشاره کرد توجه داشته باشیم که شاکله لایحه تغییر نکند چراکه شورای نگهبان به آن اشکال خواهد گرفت.

دکتر لاریجانی توضیح داد: تاکنون سه ماده از لایحه هوای پاک تصویب شد اما باقی مواد ایرادهای متعددی دارد که لازم است با دقت بیشتری بررسی شود و نظر کمیسیون‌های صنایع، بهداشت و انرژی نیز گرفته شود البته نباید شاکله لایحه تغییر کند. رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: سه ماده تصویب‌شده تغییر نخواهد کرد بلکه مواد دیگر باید بررسی و منقح شود، در برخی مواد شاهد تفاوت قوانین هستیم که باید به این نکته نیز توجه شود. همچنین نادر قاضی پور در جریان بررسی لایحه هوای پاک با استناد به ماده 195 تذکر داد و گفت: با توجه به ایراداتی که در لایحه وجود دارد بهتر است موضوع مسکوت بماند.

دکتر لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: ازآنجایی‌که با درخواست نمایندگان موضوع لایحه هوای پاک با اولویت در دستور کار قرار گرفت وجه بیرونی خوبی ندارد که اکنون لایحه را مسکوت بگذاریم بهتر است برای رفع اشکالات لایحه را برای شور دوم به کمیسیون کشاورزی ارجاع دهیم.


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *