رئیس سازمان بهزیستی کشور هشدار داد افزایش رشد روند «زنانه شدن» آسیبهای اجتماعی

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
یکشنبه - 12 دی 1395


رئیس سازمان بهزیستی کشور هشدار داد افزایش رشد روند «زنانه شدن» آسیبهای اجتماعی

رئیس سازمان بهزیستی کشور هشدار داد افزایش رشد روند «زنانه شدن» آسیبهای اجتماعی

159989544

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به افزایش رشد روند «زنانه شدن» آسیبهای اجتماعی گفت: بهزیستی، اولویت خود را پیشگیری و آموزش را راهبرد قرار داده است و با تغییر سبک زندگی درصدد نهادینه کردن مسؤولیت اجتماعی و مشارکت اجتماعی در سطح جامعه است.

انوشیروان محسنی‌بندپی در پنجمین مجمع دبیران شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر دستگاههای اجرایی که با حضور قایم مقام رئیس و مدیرکل حوزه ریاست بهزیستی کشور، سرپرست فرهنگی سازمان بهزیستی کشور و معاونین و مدیران کل ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر به همراه نمایندگان تمامی دستگاههای اجرایی برگزار شد، با اشاره به این‌که آسیب اجتماعی خود نیز منکر بزرگی است، اظهار کرد: یقیناً این عمل از ابتدا وضعیت بحران به خود نگرفته است لذا اگر اقدامات پیشگیرانه از بدو شروع آسیب وجود نداشته باشد، وضعیت اسفناکی به خود می‌گیرد، چنان‌چه امروزه با افزایش طلاق و اعتیاد مواجه هستیم که بهزیستی با اقدامات پیشگیرانه در مقابله با آنها قد علم کرده است.

وی در ادامه به زنانه شدن آسیبهای اجتماعی اشاره کرد و گفت: اعتیاد در سن 15 تا 25 سال، نسبت مرد به زن 6 به یک است در سن 25 تا 40 سال، 16 به یک است و در سن 40 تا 55 سال 17 به یک است، این‌یک زنگ خطر است لذا باید با برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا این روند رو به رشد مهار شود.

محسنی‌بندپی بابیان این‌که بهزیستی به‌عنوان سازمان تخصصی، اولویت خود را پیشگیری و آموزش را راهبرد قرار داده است، افزود: با تغییر سبک زندگی درصدد نهادینه کردن مسؤولیت اجتماعی و مشارکت اجتماعی در سطح جامعه هستیم نسبت به اجرای طرح نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان) با همکاری سازمان مدیریت، وزارت بهداشت و آموزش‌وپرورش برای ارتقای مهارتهای اجتماعی دانش‌آموزان در کشور اقدام کردیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت درخواست مداخله در طلاق توافقی به‌صورت پایلوت در استان خراسان رضوی گفت: یک هزار و 600 مرکز مشاوره با همکاری قوه قضاییه در این خصوص فعالیت می‌کنند و در سال گذشته 18 درصد کاهش طلاق در این استان داشتیم. محسنی‌بندپی با اشاره به افزایش آمار زنان سرپرست خانوار به 2 میلیون و 500 هزار نفر گفت: حدود 70 درصد آنها که یک‌میلیون و 80 هزار نفر می‌شود، به دلیل فوت شوهر سرپرست خانوار شده‌اند و 350 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار به دلیل ازکارافتادگی، زندانی شدن یا ترک شوهر از خانواده در این گروه جای دارند، 250 هزار نفر به دلیل طلاق و جدایی و 135 هزار نفر به دلیل عدم ازدواج، خودسرپرست‌ هستند. منبع: تسنیم


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *