دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان

دسته: دانشجوی حقوق
بدون دیدگاه
جمعه - 14 آبان 1395


دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان

دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با هزاران نفر از دانشآموزان و دانشجویان

297289916

حضرت آیتالله خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه هفته گذشته در آستانه سیزدهم آبان ماه روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با هشدار نسبت به برخی حرکتها و تلاشهای خطرناک برای تحریف حقیقت و منطق ایستادگی امام (ره) و ملت در مقابل آمریکا، در اذهان نسل جوان و همچنین القای این موضوع که تنها راهحل مشکلات کشور مذاکره و سازش با آمریکاست تأکید کردند: آنچه مشکلات کشور را حل خواهد کرد، روحیه و تفکر انقلابی به معنای توکل به خدا، اعتماد به درون، شجاعت اقدام و عمل، بصیرت، عمل به توصیههای امام، ابتکار ورزی، امیدواری به آینده، نترسیدن از دشمن و تسلیم نشدن در برابر او است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مناسبتهای تاریخی روز سیزدهم آبان، برجسته‌ترین آنها را حادثه تسخیر لانه جاسوسی دانستند و گفتند: این روز، درواقع روز جوانانِ مومن، انقلابی، شجاع، دلاور و مبتکر است که با اقدام خود در تسخیر لانه جاسوسی، دشمن را از هرگونه حرکت بازداشتند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری توصیف امام بزرگوار (ره) از تسخیر لانه جاسوسی به‌عنوان «انقلاب دوم» افزودند: این توصیف و نام‌گذاری به دلیل توطئه‌ها و خباثتهای آمریکا در قبل و بعد از انقلاب، بر ضد ملت ایران بود زیرا دولت آمریکا از هیچ تلاش و اقدام رسمی و غیررسمی برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی فروگذار نمی‌کرد و جوانان انقلابی، در آن زمان، با تسخیر لانه جاسوسی، توطئه‌ی او را خنثی کردند.

ایشان با اشاره به مدارک به‌دست‌آمده از داخل سفارت آمریکا خاطرنشان کردند: این مدارک که به هنگام تسخیر لانه جاسوسی، به‌صورت کاغذهای خردشده درآمده بودند و با تلاش و زحمت جوانان انقلابی، جمع‌آوری و بازسازی شدند، عمق توطئه‌ها و دشمنی آمریکا بر ضد ملت ایران را نشان می‌دهند.

رهبر انقلاب اسلامی به تدوین حدود هفتاد جلد کتاب از مدارک به‌دست‌آمده از سفارت آمریکا اشاره کردند و با انتقاد از بی‌توجهی به این کتابهای مهم و ارزشمند، در مدارس و دانشگاه‌ها گفتند: چرا هیچ نشانی از این کتابها در مجموعه دروس مدارس و دانشگاه‌ها نیست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم پیگیری این موضوع از جانب وزیر جدید آموزش‌وپرورش و وزیر علوم، در جمع‌بندی این بخش از سخنان خود افزودند: تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان سال 1358، درواقع واکنش طبیعی به توطئه‌ها و دشمنیهای ابرقدرتی زیاده‌خواه بود که سالها ایران را برای خود می‌دانست و منابع و ثروت ملت ایران را غارت می‌کرد، اما با پیروزی انقلاب اسلامی این کشور از دست او خارج شد. ایشان تأکید کردند: رهبر این حرکت بزرگ هم شخص امام (ره) بودند زیرا در همان زمان تحرکات مختلفی برای خنثی کردن حرکت جوانان انقلابی در تسخیر لانه جاسوسی در جریان بود اما امام قاطعانه در مقابل آنها ایستاد.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به برخی حرکتها و تلاشهای خطرناک برای القاء دو اشتباه در اذهان و افکار عمومی به‌ویژه جوانان اشاره کردند و گفتند: این دو اشتباه عبارت است از:

1 ـ ایستادگی امام بزرگوار در مقابل آمریکا و اینکه می‌فرمود: «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» از سرِ تعصب و لجبازی بود

2ـ حل مشکلات کشور درگرو مذاکره و سازش با آمریکاست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: این دو تفکر غلط از طرف آمریکا و همچنین عوامل وابسته آنها و برخی پشیمان شده‌ها و از نَفَس افتاده‌ها و دنیاطلبها، در حال تزریق به جامعه به‌ویژه در مطبوعات و دانشگاه‌ها است.

ایشان در خصوص تفکر غلط اول گفتند: اینکه تبلیغ می‌کنند ایستادگی امام (ره) در مقابل آمریکا به علت تعصب و لجاجت و غرور بوده، به معنای آن است که امام در ایستادگی خود در برابر آمریکا منطقی نداشته است! درحالی‌که ایستادگی نظام اسلامی و ملت ایران در برابر آمریکا بر اساس استدلالهای کاملاً منطقی است.

رهبر انقلاب اسلامی در بیان این استدلالها افزودند: سیاست و ذات دولت استکباری آمریکا، بر اساس افزون‌طلبی و زیاده‌خواهی است که در طول سالیان متمادی این سیاست را در نقاط مختلف جهان به‌ویژه منطقه غرب آسیا و ایرانِ قبل از انقلاب اِعمال کرده است، بنابراین اگر در همان ماه‌های اول انقلاب کمترین غفلتی می‌شد و امام در برابر آمریکا نمی‌ایستاد، دشمنی که از در بیرون شده بود، مجدداً از پنجره وارد می‌شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از دلایل منطقی ایستادگی امام در برابر آمریکا را، دفاع از ارزشهای انسانی خواندند و تأکید کردند: نظام آمریکا باارزشهای انسانی فرسنگها فاصله دارد و هنگامی‌که امام (ره) می‌فرمود «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» یعنی «مرگ بر دولت و نظامی که هیچ سنخیتی باارزشهای انسانی ندارد».

ایشان با اشاره به مناظره‌های دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفتند: این دو کاندیدا این روزها حقایق و فجایعی را از داخل آمریکا صراحتاً افشا می‌کنند که ما قبلاً بسیار کمتر از آن را می‌گفتیم اما عده‌ای باور نمی‌کردند و یا نمی‌خواستند باور کنند اما اکنون اظهارات آنها در مناظره‌ها نشانگر نابودی ارزشهای انسانی در آمریکاست.

رهبر انقلاب اسلامی با استناد به مطالب مناظره‌های اخیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در خصوص تبعیض نژادی و فقر در آمریکا و تعلق 90 درصد ثروت آمریکا به یک درصد از مردم این کشور، خاطرنشان کردند: لگدمال شدن ارزشهای انسانی و حقوق بشر، تبعیض و نژادپرستی از واقعیتهای امروز جامعه آمریکاست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از دلایل منطقی امام برای مخالفت با آمریکا را پناه دادن به محمدرضا پهلوی در همان روزهای اول انقلاب و تلاش برای طراحی مجدد آنچه در کودتای 28 مرداد 1332 اتفاق افتاد، دانستند و گفتند: امام (ره) بابیان اینکه «هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید» درواقع ملت را بیدار کرد و به آنان آگاهی داد و مانع از شکل‌گیری یک توطئه بزرگ در اوایل انقلاب اسلامی شد.

ایشان به اشاره به توطئه‌های مختلف آمریکا در اوایل پیروزی انقلاب و حمایت همه‌جانبه از صدام در 8 سال جنگ تحمیلی و همچنین عملکرد آمریکا بعد از جنگ تا به امروز و به‌ویژه در موضوع برجام و بعدازآن افزودند: همین چند روز پیش مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای صراحتاً گفت که «مابعد از برجام هم ایران را تحریم کردیم»، لذا واقعیت این است که ما با چنین دولتی طرف هستیم.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر ملت ایران در دوران امام در مقابل آمریکا ایستاد و اگر امروز نیز همچنان بر ضد آمریکا شعار می‌دهد و در مقابل او می‌ایستد، بر اساس یک منطق محکم و مستدل است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه به یک تفکرِ غلط دیگر که آمریکاییها و برخیها به دنبال تزریق آن در جامعه هستند، اشاره کردند و گفتند: در این تفکر که بسیار خطرناک است، گفته می‌شود اگر ما با آمریکا سازش کنیم همه مشکلات کشور حل خواهد شد!

ایشان با تأکید بر اینکه استدلالهای دقیقی برای اثبات دروغ، غلط و فریب بودن این سخن و تفکر وجود دارد، افزودند: یک نمونه بارز برای اثبات نادرست بودن این تفکر، موضوع برجام و عملکرد آمریکاییها پس‌ازآن است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان مکرر خود از ابتدای مذاکرات هسته‌ای در خصوص بدعهدی و دروغ‌گویی آمریکاییها، خاطرنشان کردند: اکنون دیگر این من نیستم که می‌گویم آنها بدعهد هستند، بلکه مسؤولان محترم کشور و حتی خودِ مذاکره‌کنندگان که زحمت بسیاری را نیز متحمل شدند، سخن از بدعهدی آمریکا میگویند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: در حاشیه نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک، وزیر امور خارجه کشورمان در جلسه وزرای امور خارجه طرفهای مقابل، یک کیفرخواست طولانی از بدعهدی آمریکاییها در برجام بیان کرد که البته آنها جوابی نداشتند.

ایشان گفتند: این واقعیت آمریکاست و عده‌ای میگویند برویم با همین آمریکا بر سر سوریه، حزب‌الله لبنان، عراق، افغانستان، یمن و حتی مسائل داخلی کشور مذاکره و سازش کنیم!

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آیا دولتی که لحظه‌ای از دشمنی با ملت ایران فروگذار نمی‌کند، مشکلات کشور را حل خواهد کرد؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: هدف اصلی آمریکا، جلوگیری از رشد و پیشرفت ایران است. آیا مذاکره با این کشور مشکلات اقتصادی ما را حل خواهد کرد؟

ایشان تأکید کردند: مذاکره با آمریکاییها مشکلات ما را حل نخواهد کرد زیرا اولاً؛ آنها دروغ‌گو، بدعهد، فریبکار و از پشت خنجر زن هستند و ثانیاً؛ آمریکا خودش دچار بحران است و کشور بحران‌زده چگونه می‌تواند مشکلات یک کشور دیگر را حل کند؟

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اذعان مراکز مهم بین‌المللی و حتی خود آمریکاییها به وجود بحران اقتصادی، سیاسی، بین‌المللی و اخلاقی در آمریکا افزودند: اکنون بدهیهای آمریکا نزدیک به تولید ناخالص ملی این کشور شده است و بر اساس شاخصهای جهانی، این، نشانه بحران است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: آیا چنین کشور بحران‌زده‌ای، به دنبال حل مشکلات اقتصادی ایران است؟ یا اینکه به دنبال استفاده از منابع و ثروت ایران برای رهایی خود از بحران؟

ایشان در تبیین بحران سیاسی در آمریکا نیز افزودند: امروز در هر نقطه‌ای از دنیا هر ملتی که بر ضد یک دولت یا حکومت مستبد قیام می‌کند، اولین شعارش «مرگ بر آمریکا» است. آیا بحران از این بالاتر وجود دارد؟

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به طراحی آمریکا برای خاورمیانه بزرگ با محوریت رژیم صهیونیستی در زمان جنگ 33 روزه لبنان گفتند: اکنون وضع آمریکاییها به گونه ایست که در قضایای سوریه، عراق، لبنان، یمن و شمال آفریقا درمانده شده‌اند. آیا این وضعیت، بحران نیست؟

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موقعیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه را نقطه مقابل آمریکا دانستند و خاطرنشان کردند: به لطف خداوند ملت ایران به‌واسطه شجاعت، بصیرت و استقامت خود، مشکلات را تحمل کرد و اکنون در منطقه غرب آسیا و منطقه خلیج‌فارس یک چهره درخشان است.

ایشان بحران اخلاقی را یکی دیگر از مشکلات جامعه آمریکا به‌ویژه در میان سیاستمداران و دولتمردان این کشور برشمردند و افزودند: سخنانی که این دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هفته‌های اخیر درباره مسائل غیراخلاقی بیان کردند که احتمالاً حرف بی‌حساب هم نیست، برای نابودی آبروی آمریکا کافی است.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد شدید از تلاش برای ترویج گذاره غلطِ «حل مشکلات کشور درگرو سازش با آمریکا است» تأکید کردند: مذاکره با آمریکا نه‌تنها مشکلات را حل نمی‌کند بلکه افزایش هم می‌دهد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: مشکلات را باید خودمان و با اتکای بر تواناییها و نیروهای جوان در داخل حل کنیم.

ایشان جوانان را امیدهای ملت و آینده‌سازان و اداره‌کنندگان کشور در آینده نه‌چندان دور خواندند و خطاب به جوانان گفتند: عزیزان من، علاج مشکلات کشور درگرو توکل به خداوند متعال و جوشیدن اراده و استقامت از درون ملت، عزم راسخ، ایستادگی، بصیرت، اعتمادبه‌نفس قوی و ترویج روحیه انقلابی گری است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: روحیه انقلابی گری به معنای داشتنِ شجاعت در اقدام و عمل، ابتکار ورزی برای بن‌بست شکنی، نترسیدن از دشمن و تسلیم نشدن در برابر او، امید به آینده و ایمان به وعده الهی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: متأسفانه برخیها به‌جای ترویج روحیه انقلابی گری، به‌گونه‌ای سخن میگویند و مدیریت می‌کنند که نسل جوان به آینده و انقلاب بی‌اعتماد و از راه امام دور می‌شود و سپس همین افراد از زمانه شکوه و گلایه می‌کنند.

ایشان افزودند: زمانه را ما می‌سازیم و اگر میگویید زمانه بد است باید ببینیم چگونه عمل کرده‌ایم که تصور می‌کنیم زمانه بد شده است؟

ایشان تأکید کردند: هنگامی‌که ما گامهایمان را محکم برنداریم، به توصیه‌های امام عزیز در وصیت‌نامه عمل نکنیم و به نام آزادی گری، مردم و جوانان را به سمت لاابالی‌گری سوق دهیم و به اسم نگاه عقلانی، سازش و تسلیم را در برابر دشمن القاء کنیم معلوم است که زمانه بد می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حدیثی از حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام، افزودند: آن حضرت علت واژگونی برخی دلها را که روزی در مسیر درست و مستقیم بودند، آلوده شدن به دنیا و محبتهای بی‌جا، جاه‌طلبی، رفیق‌بازی و جناح‌بازی بیان می‌کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جوانان را به بصیرت روزافزون توصیه و خطاب به جوانان خاطرنشان کردند: مراقب باشید هر سخنی را از هر گوینده‌ای نپذیرید و آنچه اصل و مهم است انقلاب و راه امام عزیز است و باید حرف او را حجت بدانید.

ایشان در پایان تأکید کردند: اگر امام بزرگوار امروز حضور داشت همان ندای ابراهیمی بت‌شکن خود را که زمینه‌ساز بیداری ملت شد، فریاد می‌کشید. منبع: لیدر

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *