دولت مکلف به ارائه برنامه جامع مقابله با ریزگردها شد

دسته: تازه های قوانین
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 15 دی 1395


دولت مکلف به ارائه برنامه جامع مقابله با ریزگردها شد

با موافقت نمایندگان؛

دولت مکلف به ارائه برنامه جامع مقابله با ریزگردها شد

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-10-21 04:45:42Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

نماینده مردم در خانه ملت دولت را مکلف به ارائه برنامه جامع مقابله با ریزگردها تا پایان سال اول اجرای برنامه و اجرای آن از سال دوم برنامه کردند.

نمایندگان در نشست علنی روز (چهارشنبه 8 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی جزییات برنامه ششم توسعه کل کشور، با بند (ر)، (ش)، (ت)، (ث) و (ذ) ماده 48 این لایحه موافقت کردند.

در بند (ر) آمده؛ اجرای برنامه مدیریت سبز شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه، تجهیزات و کاغذ، کاهش مواد جامد زاید و بازیافت آنها در ساختمانها و وسایط نقلیه، در کلیه دستگاههای اجرایی و مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی.

تبصره این بند نیز آمده است: آیین‌نامه این بند به پیشنهاد وزارت نیرو و سازمان حفاظت محیط‌زیست به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

در بند (ش) نیز آمده؛ احیای رویشگاههای مرتعی و توسعه گیاهان دارویی به میزان حداقل نه میلیون و شش‌صد هزار هکتار و افزایش حداقل یکصدهزار هکتار به سطح زیر کشت گیاهان دارویی به‌نحوی‌که در پایان برنامه به 250000 هکتار برسد.

بند (ت) این ماده می‌گوید؛ ارائه برنامه جامع مقابله با ریز گردها را حداکثر تا پایان سال اول اجرای برنامه و اجرای عملی و مؤثر آن از سال دوم برنامه.

در بند (ث) آمده است؛ تمهید و اعطای تسهیلات و پیش‌بینی اعتبار لازم، سالیانه ده درصد (10%) از موتورسیکلتهای بنزینی از رده خارج و جایگزین موتورسیکلتهای برقی.

بند (ذ) نیز می‌گوید؛ دولت موظف است با همکاری بخش خصوصی در طی برنامه برای شهرهای مختلف سرمایه ارزی لازم جهت تبدیل پسماند به کود یا انرژی را فراهم نماید. منبع: وب‌سایت مجلس شورای اسلامی


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *