دولت در مسیر احقاق حقوق ملت کوتاه نمی‌آید

دسته: غیر حقوقی
بدون دیدگاه
شنبه - ۶ شهریور ۱۳۹۵


دولت در مسیر احقاق حقوق ملت کوتاه نمی‌آید

معاون حقوقی رئیسجمهوری

دولت در مسیر احقاق حقوق ملت کوتاه نمیآید

 

روابط عمومی معاونت حقوقی ریاست جمهوری روز جمعه اعلام کرد حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید انصاری در نشست شورای اداری شهرستان پیشوا، با اشاره به تلاش رسانه‌ای دشمنان برای القای شبهات، بزرگنمایی مشکلات و ناامیدی در جامعه، افزود: امروز ضرورت اطلاع‌رسانی بیشتر شده است چراکه سیستم اطلاع‌رسانی و خبرپراکنی در دنیا پیچیده و گسترده‌تر شده است.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که مردم با تورم و گرانی بسیار خطرناک و لجام‌گسیخته‌ای مواجه بودند و اقتصاد کشور درگیر رکودی بی‌سابقه بود.

انصاری ادامه داد: درحالی‌که باید بر اساس سند چشم‌انداز توسعه، کشور رشدی هشت‌درصدی می‌داشت اما با تورم بالای 40 درصد و رشد منفی 6.7 درصد مواجه بود و بدهی‌های دولت به بانک‌ها و بدهی‌های بانکها به بانک مرکزی و بدهی سنگین وزارتخانه‌ها به پیمانکاران و دستگاههای دیگر بر روی‌هم انباشته‌شده و وضعیت بسیار سختی ایجاد کرده بود.

معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه وزارت نیرو به‌تنهایی 26 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و نیروگاه‌های بخش خصوصی بدهکار بود، گفت: مزید بر همه این مشکلات تحریم‌هایی بود که دشواری‌هایی بزرگی در مسیر توسعه کشور به وجود آورده بود.

انصاری خاطرنشان کرد: با توکل به خداوند، هدایت‌های مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب، برنامه‌ریزی دقیق رییس جمهوری و دولت و حمایت مردم وارد عرصه مبارزه با این مشکلات شدیم و توانستیم در عرصه سیاست خارجی در مصافی دشوار و نفس‌گیر در مذاکراتی 18 ماهه، عزتمندانه همه حقوق ملت را استیفا کنیم و مانع تحریم را از سر راه کشور برداریم.

وی تصریح کرد: دولت بدون اینکه گامی از حقوق ملت عقب بنشیند، عزتمندانه همه دستاوردهای کشور در عرصه هسته‌ای را حفظ کرده و امروز حق هسته‌ای کشورمان کاملاً و به‌صورت رسمی موردپذیرش جامعه جهانی قرارگرفته و همه تحریم‌های فصل هفتمی علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد.

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی اظهار داشت: امروز اگرچه طرف مقابل برجام در اجرای این سند بدعهدی‌هایی می‌کند اما دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نیامده و همان‌طور که در مسیر حصول برجام ایستادگی کرد، اجرای دقیق و کامل آن را نیز تا گام آخر پیگیری خواهد کرد.

انصاری گفت: امروز در عرصه‌های مختلف اقتصادی آزادانه با کشورهای مختلف تعامل داریم درحالی‌که پیش‌ازاین در تعاملات اقتصادی دچار محدودیت‌ها و مشکلات زیادی بودیم و حتی نفت را فقط چند کشور محدود و با دشواری از ما می‌خریدند و به ازای پول آن کالاهایی که خودشان می‌خواستند به ما می‌دادند و برای تأمین برخی کالاها گاه تا 200 درصد هزینه اضافی پرداخت می‌کردیم.

وی افزود: امروز صادرات نفت کشور به بیش از 2 میلیون و 500 هزار بشکه رسیده که با آزادی عمل کامل به فروش می‌رسد. همچنین توانسته‌ایم برداشت خود از میدان‌ها مشترک را به سطح قابل قبولی برسانیم که این وضعیت بیش از این هم بهبود خواهد یافت.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از خام فروشی، دولت پالایشگاهی را با هشت واحد پالایشگاهی طراحی کرده که با بهره‌برداری آن 100 درصد میعانات گازی در داخلی کشور و به همت فرزندان شما تبدیل به محصول می‌شوند.

معاون امور حقوقی رییس جمهوری با اشاره به اینکه در آغاز فعالیت دولت یازدهم باوجود به‌کارگیری ظرفیت‌های پتروشیمی خود و تولید بنزین بی‌کیفیت، همچنان مجبور بودیم مقدار زیادی بنزین و گازوئیل وارد کنیم، خاطرنشان کرد: تا پایان سال 96 ایران جزو صادرکنندگان بنزین باکیفیت خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه دولت پایه اصلی اقتصاد مقاومتی را امنیت غذایی می‌داند، گفت: پس از 12 سال، در سال 95 به خودکفایی در تولید گندم رسیدیم و امروز ذخایر گندم کشور در طول سالهای پس از انقلاب بی‌نظیر است. همچنین امسال در تولید شکر رکوردشکنی کرده‌ایم، بدون اینکه مصرف آب زراعی افزایش یابد.

وی بیشترین اهتمام دولت در عرصه کشاورزی را توجه به گسترش سیستم‌های نوین آبیاری و دانش‌بنیان کردن کشاورزی عنوان کرد و اضافه کرد: دولت یازدهم، دولت اقدام و عمل و تدبیر و امید است و در همه تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات خود بر اندیشه دانشگاهیان و متخصصان و مشورت با متخصصان تکیه کرده که نتیجه آن امروز به میدان آمدن 2 هزار و 500 شرکت دانش‌بنیان با کمک ارزی و ریالی دولت است.

معاون امور حقوقی رییس جمهوری به قراردادها و طرح‌های دولت برای همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در حوزه‌های نفت، صنایع، محیط‌زیست، مهار آب‌های سطحی و مرزی، بهینه کردن مصرف آب و انرژی و سلامت عملکرد درخشان و افتخارآمیزی دارد. تنها در حوزه سلامت 11 میلیون نفر افرادی که فاقد هرگونه بیمه‌ای بودند، بیمه شدند.

انصاری تصریح کرد: ما از گردنه‌های سخت عبور کردیم. آوارهای موجود در عرصه اقتصاد و صنعت برداشته‌شده و چرخ صنعت و اقتصاد روان‌تر از همیشه در حال گردش است. دولت در حوزه‌های حمل‌ونقل ریلی و هوایی، توسعه شبکه راه و بزرگراه‌های کشور، افزایش ظرفیت بارگیری و تخلیه بندرها و امثال آنها گام‌های بزرگی برداشته است.

وی بابیان اینکه در حوزه مبارزه بافساد قدم‌های بزرگ و اقدامات ریشه‌ای انجام‌شده است، خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف اصلاحات ریشه‌ای انجام داده تا دیگر شاهد فسادهای بزرگ 3 و 12 هزارمیلیاردی و ناپدید شدن مبالغ هنگفت سرمایه‌های مردم نباشیم.

معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در همین حقوق‌های نامتعارف دولت و رییس جمهوری با قاطعیت و بی‌رودربایستی وارد شدند، گفت: برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی قوانین لازم تهیه‌شده و به‌زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

انصاری یکی دیگر از کارهای بزرگ انجام‌شده در کشور را که به همت دولت و مردم انجام‌شده است، برقراری امنیت کامل در کشور دانست و اظهار داشت: سطح امنیت موجود در کشور، آن‌هم در میانه منطقه‌ای که درگیر جنگ و خشونت است، دستاورد بزرگی است که باید به خاطر آن از همه نیروهای امنیتی و نظامی کشور تقدیر و تشکر کنیم.

وی از همه نیروهای سیاسی کشور خواست در رقابت‌های خود منافع ملی را لحاظ کنند و گفت: دستاوردهای بزرگ نظام نباید در رقابتهای سیاسی مخدوش شود.

معاون امور حقوقی ریاست جمهوری بهبود رابطه قوای سه‌گانه را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم برشمرد و خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید با مجلس قبل که با دولت همسو نبود رابطه حسنه و مبتنی بر احترام متقابل داشت و اجازه نداد هیچ تنشی بین روابط دولت با قوای دیگر ایجاد شود.

وی در ادامه بابیان اینکه شهرستان پیشوا در فرهنگ شهادت پیشوا دیگر شهرهای کشور است، گفت: فرهنگ شهادت پروری در مسیر نهضت انقلاب اسلامی در پیشوا با پیروزی انقلاب اسلامی و حتی پایان دفاع مقدس متوقف نشد و امروز نیز جوانان شهرستان پیشوا درراه دفاع از نظام در ورای مرزها و دفاع از حرم آل الله پیشگام هستند و این تلاش خانواده‌های پیشوایی در صیانت از فرهنگ شهادت جای قدردانی و تشکر دارد.

منبع: ایرنا


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۱
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *