دلایل بی‌وفایی برخی مردان به همسرانشان

دسته: حقوق و اجتماع
بدون دیدگاه
یکشنبه - 9 آبان 1395


دلایل بی‌وفایی برخی مردان به همسرانشان

دلایل بیوفایی برخی مردان به همسرانشان

217783969

دلایل بیوفایی برخی از مردان به همسران خود چه هستند؟ تصورات و باورهایی که زنان در مورد علل بیوفایی مردان در ذهن دارند تا چه اندازه با واقعیتها تطبیق میکند؟ شاید تاکنون مطالب زیادی درباره دلایل خیانت مردان خوانده باشید که اغلب برگرفته از ترجمه مقالات خارجی و یا دیدگاههایی است که در کتب روانشناسی مرتبط با روابط همسران ارائهشده است؛ اما در این گفتگو به دلایل عینی و واقعی خیانت مرد به همسر از نگاه یک مشاوره خانواده خواهیم پرداخت. مهدی آریا فر متخصصترمیم و بهبود روابط ناشی از خیانت همسران از دلایل بیوفایی مردانی سخن گفته است که برای ترمیم زندگی زناشویی خود به وی مراجعه کردهاند.

1- توجه بیشتر زن به خانواده پدری خود

برخی از مردان در جلسات مشاوره اظهار می‌کنند که چون به این نتیجه رسیده‌اند که اولویت نخست زندگی همسر خود نیستند، به همین دلیل آنها نیز زن خود را اولویت نخست زندگی خود نمی‌دانند و ترجیح می‌دهند تا با فرد دیگری رابطه عاطفی داشته باشند. مهدی آریا فر در تشریح این موضوع به زنان توصیه می‌کند: شوهر شما همیشه باید فرد شماره یک زندگی‌تان باشد. اگر اتفاق فوق‌العاده‌ای نظیر قبولی در دانشگاه و یا موفقیت در اخذ مدرک تحصیلی، ترفیع کاری، تأیید بارداری یا هر خبر خوب دیگر رخ دهد؛ ممکن است وسوسه شوید که ابتدا این خبر خوب را به والدینتان اطلاع بدهید، ولی اجازه دهید همسرتان نفر اولی باشد که از این خبر خوش‌مطلع می‌شود. برای مرد بسیار مهم است که شما او را در درجه نخست اهمیت قرار داده و سپس موضوع را با دیگران در میان بگذارید. ولی در پاره‌ای موارد برخی از زنان ناخودآگاه طوری رفتار می‌کنند که به خانواده پدری خود بیشتر از شوهرشان اهمیت می‌دهند. زوجین باید بدانند که آنها دیگر در خانه پدری حضور ندارند و تشکیل خانواده جدیدی داده‌اند لذا نباید به‌گونه‌ای رفتار کنند که شوهرشان احساس کند، مورد بی‌مهری و کم‌توجهی قرارگرفته و اولویت نخست زندگی همسرش نیست. بدیهی است تداوم این وضعیت می‌تواند مرد را از همسر خود دور کرده و زمینه شکل‌گیری خیانت عاطفی و جنسی را فراهم سازد.

2- بیتوجهی زن به رابطه زناشویی

مهدی آریا فر در این خصوص معتقد است: بررسیها بر روی برخی از مردانی که به همسر خود خیانت کرده‌اند، نشان می‌دهد که آنها از ضعف زن در برقراری یک رابطه زناشویی جذاب، مثبت و سازنده گله‌مند بوده‌اند. متأسفانه برخی از زنان و حتی مردان، با مهارتهای لازم برای داشتن رابطه زناشویی مؤثری که می‌تواند در تحکیم بنیان خانواده مؤثر باشد، آشنا نیستند، بنابراین هر طوری که دلشان بخواهد رفتار می‌کنند، فقدان این مهارتها باعث می‌شود تا زن یا مرد با الگوهای رفتاری اشتباهی که از خود بروز می‌دهند، ناخواسته همسر خود را از چنین رابطه‌ای گریزان کرده و خلائی را ایجاد کنند که او در خارج از خانه به دنبال برطرف کردن آن باشد. لذا بهتر است هر یک از طرفین اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و حتی در مورد علائق طرف مقابل برای داشتن رابطه‌ای دوطرفه و جذاب صحبت کنند تا بتوانند به یک دیدگاه مشترک و مؤثر دست یابند.

3- رفتار تحکمآمیز زن با شوهر

این متخصص خانواده در این خصوص به مهر، گفت: زمانی که یک زن با صدایی مردانه و حالتی دستوری امرونهی می‌کند، این احساس را در شوهر خود به وجود می‌آورد که زن او یک مدیر است نه همسر. بارها در جلسات مشاوره خیانت همسران از زبان مردان شنیده‌ام که برخی از زنان به دلایل مختلف در نوع گفتگو و ارتباط با همسرشان مانند یک رئیس و حاکم برخورد می‌کنند و این احساس را در شوهران ایجاد می‌کنند که آنها قصد دارند تا اختیار و کنترل زندگی مشترک را در دست بگیرند و لذا مردان نیز در برابر چنین زنانی یا مقاومت می‌کنند و یا ترجیح می‌دهند با بی‌تفاوتی به‌تدریج از علاقه و احساسات مثبت خود نسبت به همسرانشان کاسته و به دنبال ارتباط عاشقانه دیگری بروند.

4- تمرکز بیشازحد زن بر روی فرزندان و یا دوستان

مهدی آریا فر دراین‌باره خطاب به زنان تأکید می‌کند: هیچ شکی نیست که فرزندان و یا دوستان، افراد بسیار مهمی در زندگی شما هستند، اما قطعاً از همسر شما مهم‌تر نیستند. اگر همسرتان را از ردیف اول اولویتهای زندگی‌تان پایین بیاورید، این پیام را به مرد القاء کرده‌اید که وفاداری کاملی به او ندارید، لذا نباید از او نیز توقع داشته باشید تا به شما وفادار بماند. اولویت نخست زندگی شما باید همسرتان باشد. این کار نه‌تنها باعث رشد و شکوفایی زندگی‌تان می‌شود و آن را در برابر بی‌وفایی و خیانت احتمالی شوهرتان بیمه می‌کند، بلکه محیطی امن و ایمن برای شما و فرزندتان فراهم می‌کند. بارها از برخی از مردان نظیر این جملات را شنیده‌ام که اظهار داشته‌اند که وقتی باحالتی خسته از سرکار وارد منزل شده‌اند، همسرشان در حال رسیدگی به فرزند و یا صحبت کردن با دوستان صمیمی‌اش بوده و هیچ توجهی به حضور شوهر خود نداشته است. برخی از مردان نیز می‌گویند: «همسرمان در مهمانیها توجه چندانی به ما ندارد و همه تمرکزش بر روی دوستان و اطرافیان خودش است» بدیهی است مردان در چنین وضعیتی احساس می‌کنند، زنان زحمات و تلاش آنها را در بیرون از خانه نادیده گرفته و قدردان نیستند، تداوم این وضعیت مرد را از خانواده دور کرده و او را به‌سوی بی‌وفایی و خیانت به زن سوق خواهد داد.

منبع: وب‌سایت خبرگزاری مهر

 


نوشته شده توسط:صادق کاخکی - 11476 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۵
برچسب ها:
دیدگاه ها

تصویر امنیتی را وارد کنید *